Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A 20 éves Lanza a Sandy Hook iskolában 2012. december 14-én elkövetett tömeggyilkosság előtt az anyjával is végzett; a saját ágyában fekvő nőt, Nancy Lanzát homlokon lőtte. Az elkövető, miután 27 emberrel végzett, öngyilkosságot követett el.
A frissen nyilvánosságra hozott iratokból továbbra sem derül ki, hogy mi volt Lanza tettének konkrét indítéka. Több részlet arra utal ugyanakkor, hogy tudatosan készült a mészárlásra.
Lanza listát vezetett az ismert tömeggyilkosokról, és azokat "gonoszsági sorrendbe" állította. Egy vallomásból kiderült, hogy az otthonából ritkán kimozduló elkövető kedvence egy komputeres háborús játék, a Call of Duty volt. Egy connecticuti orvos-szakértő korábban megállapította, hogy az elkövető Asperger-kórban szenvedett, de közvetlen összefüggést a betegség és a mészárlás között nem tudott kimutatni.
A lakásban, amelyben Lanza és az anyja élt, késeket, szamurájkardot, több lőfegyvert és több mint 1600 töltényt találtak. Az elkövető szobájában külön fegyverszekrény volt. Az ügyben még mindig folyik a nyomozás, amelyet várhatóan csak júliusban fognak lezárni.
Az amerikai társadalmat megrázó newtowni tömeggyilkosság nyomán Barack Obama elnök és a Demokrata Párt kampányba kezdett a fegyvertartásra vonatkozó szövetségi jogszabályok szigorítása érdekében. A kezdeti törvényhozási lendület azonban mára alábbhagyott, nem utolsósorban a fegyverlobbi és annak legerősebb szervezete, a Nemzeti Lőfegyverszövetség (NRA) fellépése nyomán. A CNN és az ORC egy március közepén elkészített közös felmérése szerint az amerikaiaknak már csak 43 százaléka támogatja a szigorításokat. Ez az arány közvetlenül a newtowni tragédia után 52 százalék volt.