szerző:
Eduline

Csak tavaly 35 fiatal vetett véget életének.

A legutóbbi PISA-felmérés szerint a világ top 10 legjobb oktatási rendszere a hongkongi, ám az eredményeknek egy sötét oldaláról is beszámolt a Quartz.

Az ázsiai oktatás sajátja a vizsgakényszer. A diákok időszakosan kompetenciamérésekben és évfolyamos tesztek sorozatán esnek át a hagyományos dolgozatírás mellett, ezek eredményei pedig döntően befolyásolják életkilátásaikat. A nyomással nehéz megbirkózni: csak a tavalyi tanévben 19 diák végzett magával, és ehhez még hozzáadva az egyetemi előkészítős évfolyamot, a szám már 33-ra növekszik - a naptári évben 35.

Két éve kilenc, három éve tíz diák végzett magával.

Tavaly ugyan döntést hoztak egy öngyilkosságokat megelőző bizottság felállításáról, azonban a felülvizsgálat még nem hozhatott eredményeket ennyi idő alatt.

A kényszer kettős: nem csak a diákok, de az iskolák teljesítményét is mérik, akik így különösen nagy figyelmet fordítanak a minél jobb tesztekre. Ha valaki gyengébben teljesít az elvártnál, azt komolyan kezelik és biztos lehet benne a diák, hogy a még nagyobb terhelés alá kerülhet. Van olyan anya, aki arról számolt be, hogy napi egy óra játék maradt csak tíz éves kislányának, egy másik diák pedig az iskolát börtönként jellemezte.

Sok fiatalt hajszol halálba az ezeréves vizsga Dél-Koreában

A fiatalok körében közel 10 százalék az öngyilkosságok aránya, ami főleg egy különös vizsgának köszönhető. Tegnap még a repülőjáratokat is leállították, hogy diákok százezreinek életéről egyetlen, 8 órán át tartó vizsgával döntsenek. Tegnap írtunk arról, hogy még a repülők indulását is elhalasztották, hogy a dél-koreai felsőoktatási felvételi idején ne zavarja a diákokat.