szerző:
Gál Luca
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke vérlázítónak és felháborítónak találta, hogy a nyugdíj előtt álló pedagógusokat több mint egy hétig bizonytalanságban tartották a béremelésükkel kapcsolatban. Az államkasszának ugyanis nem kerülne sokba megemelni a fizetésüket, mégis ki akarták hagyni őket.

Gosztonyi Gábor, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke szerint, Gulyás Gergely állításával ellentétben, a szakszervezetek éppen azért küzdöttek, hogy a felmentési idejüket töltő nyugdíjasok is megkapják a 32,2 százalékos béremelést, írja a HírKlikk.

A béremelést követően hamar újabb probléma állt fenn, amikor kiderült, hogy a nyugdíj előtt álló pedagógusok nem részesülnek a fizetésemelésből. A felháborodást követően végül a Belügyminisztérium megváltoztatta a döntését és bejelentette, hogy a nyugállományba vonuló pedagógusok is megkapják az emelést.

A kialakult helyzetért Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter a múlt heti kormányinfón a szakszervezeteket tette felelőssé. Állítása szerint ugyanis korábban ők kérték, hogy az érintett pedagógusoknak ne kelljen státuszt váltania.

A PSZ alelnöke erre reagálva kijelentette „ez nem állja ki az igazság próbáját.” Emellett arra emlékeztetett, hogy kifejezetten a szakszervezetek kérték:

„Ne bohóckodjanak azokkal a kollégákkal, akik már a felmentési idejüket töltik januárban, ne tegyék át őket a régi (közalkalmazotti) jogviszonyból az újba. Szó nem volt arról, hogy ők kimaradjanak a béremelésből.”

Gosztonyi azt is megjegyezte, hogy a szakszervezetek kikérik maguknak az ellenük régóta zajló lejáratási kampányt, bár meg tudják érteni.

„Hisz' ezek szerint, bármennyire is próbálnak negligálni minket, mégis csak meghatározó tényezői vagyunk a magyar oktatáspolitikának.”

A PDSZ emellett fontos eredményének tartja, hogy a belügyminiszter belátta, a felmentési idejüket töltő pedagógusoknak is kijár a béremelés. A szervezet álláspontja szerint ugyanis minden pedagógus-munkakörben járnia kellene a béremelésnek.