szerző:
Csik Veronika
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Kétnaponta Covid-teszt, iskolai oltópontok, kötelező maszkviselés - kiderült hogy készülnek külföldön az iskolakezdésre. Újabb nemzetközi rangsorra kerültek magyar egyetemek, és szakértők szerint az iskolakezdéssel ismét berobbanhat a járvány. Megint összeszedtük a hét legfontosabb híreit.

Kétnaponta Covid-teszt, iskolai oltópontok, kötelező maszkviselés: így készülnek az országok a tanévkezdésre

Ausztriában a tanév első hetében folyamatosan tesztelik majd a diákokat és a tanárokat, akiknek kötelező lesz maszkot viselniük. Franciaországban több ezer oltópontot nyitnak az iskolákban, az Egyesült Államokban eltérő szabályok mellett kezdik az oktatást az intézmények – van, ahol hetente kétszer végeznek majd PCR-teszteket, máshol a maszkviselésről is a szülők döntenek. Különböző forgatókönyvekkel készülnek az országok a tanévkezdésre és a koronavírus-járvány negyedik hullámára.

Kialakulhat a katasztrófahelyzet: szakértők szerint az iskolakezdéssel ismét berobbanhat a járvány

A szakértő szerint a középiskolások és az egyetemisták azok, akik leginkább tudják terjeszteni a fertőzést, ugyanis egy nyugdíjas egy év alatt nem találkozik annyi emberrel, mint egy középiskolás egy átlagos iskolai héten. A részleteket itt olvashatjátok el.

Albérletre sem elég a kezdő tanári bér, és pont ott nincsenek szolgálati lakások, ahol a legmagasabbak az árak

Komoly lakhatási problémákkal küzdenek a tanárok, tanítók és óvodapedagógusok, az évek óta stagnáló bérek és az emelkedő albérletárak miatt sokan csak olyan állást tudnak elvállalni, amelyhez szolgálati lakás vagy némi lakhatási támogatás is jár – ez derül ki a különböző Facebook-csoportokban közzétett hirdetésekből. Pedig a nagyobb városokban szinte egyáltalán nincsenek szolgálati lakások, az albérletek pedig kifejezetten drágák: Budapesten kezdő tanári bérből még egy külső kerületben lévő, egyszobás panellakás bérleti díját is nehéz kigazdálkodni.

Itt a friss világrangsor: öt magyar egyetem került a legjobb ezerbe

Öt magyarországi egyetem került fel az Academic Ranking of World Universities (ARWU) legfrissebb listájára. Az első helyen idén holtversenyben az ELTE és a Szegedi Tudományegyetem áll. Itt vannak a magyar eredmények.

Őszi előrehozott érettségi: itt vannak a legfontosabb tudnivalók

Késve költözhetnek be az egyetemisták a kollégiumi szobájukba egy kongresszus miatt

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (NEK) miatt késve költözhetnek be a hallgatók a kollégiumi helyükre, ugyanis szeptember második hetére zarándokok és a szervezők kaphatják meg azokat. „Így nem lehet tanévet kezdeni” – megszólaltak a BME hallgatói a kollégiumi ügyben.

Itt vannak a részletek: augusztus 25-ig jelezhetik a szülők, kérik-e az oltást

Létszámtól függően a saját iskola vagy egy közeli intézmény szervezi majd az oltást a tanév elején.

Pár éven belül nem lesz, aki tanítson: kevesen felvételiznek, még kevesebben végzik el a tanári szakokat

7300-an kezdik el szeptemberben az egyetemek, főiskolák tanári, tanítói, óvoda- és gyógypedagógusi képzéseit – az elsőévesek száma jócskán elmarad az előző évek átlagától. Még így is jól járnának az iskolák és az óvodák, ha közülük néhány év múlva mindenki megszerezné a diplomát és munkát vállalna, de a statisztikák szerint erre nem sok esély van. A leendő tanítók és óvónők közül például minden negyedik még az egyetemen lemorzsolódik, a pályakezdők egyharmada pedig már az első négy-öt évben távozik a szakmából.

Se tanárok, se diákok: egy évfolyam marad az enyingi iskolában

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!