Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Drámai mértékben megnőtt a héten Kínában a császármetszések száma, mindez azért, mert az augusztus 31. után született gyerekek évet vesztenek az iskolában.
Az ország keleti részében fekvő Csiangszu (Jiangsu) tartományban, Csencsiang (Zhenjiang) város központi kórházában például augusztus 29. és 31. között harminc császármetszést jegyeztek fel, természetes úton egy tucat baba született - idézte a helyi újság a kórház igazgatónőjét.
Santung (Shandong) tartományban - Kína északi vidékén - hasonló "tetőzés" volt megfigyelhető, augusztus 22. és 30. között 128 nő szült császármetszéssel a főváros, Csinan (Jinan) vezető kórházában - közölték a tartományi hatóságok.
A délebbi Fucsianban (Fujian) a sajtó arról tudósított, hogy Csencsu városban (Zhangzhou) ötven százalékkal emelkedett a császármetszések száma. Megnövekedtek az ilyen szülések a rendkívül sűrűn lakott Szecsuan (Sichuan), Csengtu (Chengdu) tartományi székhelyről szintén azt jelezték, hogy sokan hozták világra műtéti úton gyermeküket.
"Minden évben ugyanez van. Sok nő akar császármetszést, hogy gyerekük ne kerüljön túl későn iskolába" - magyarázta egy szakember. A kínai gyerekek területenként eltérő szabályok alapján hat- vagy hétéves korban ülhetnek be az iskolapadba. Azok viszont, akik augusztus 31. után születtek, veszítenek egy évet. Hova küldik tanulni a gyerekeket a tehetős kínai családok? Összefoglalónkat itt olvashatod el.
A családok nagy hangsúlyt fektetnek a gyerekek mielőbbi beiskolázására, valamint arra, hogy már kisdiákként élen járjanak minden területen. Kínában a legmagasabb a császármetszéses szülések száma a világon, majdnem minden második "szikés" szülés Kínára jut. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a távol-keleti országon belül 15 százalékra teszi a császármetszések számát.