szerző:
Eduline

Sir Arthur Conan Doyle különc nyomozójának, Sherlock Holmesnak a történeteit világszerte az irodalomtörténet kincsei közt tartják számon - nem így Virginia amerikai szövetségi államban, amelynek egyik körzetében egyenesen száműzték az iskolai tananyagból.

Az illetékes tanügyi hatóság kivette a tantervből A skarlátvörös dolgozószoba című regényt, mivel egyes szülők kifogásolták, hogy a könyvben - véleményük szerint - megsértik a mormon vallást - írta a The Washington Post.
   
Az 1887-ben, Conan Doyle 28 éves korában született történetben tűnik fel először Sherlock Holmes. A regény egyik fejezetében szó van egy mormon közösségben köttetett, kikényszerített házasságról.

A legutóbbi Sherlock Holmes-feldolgozás. Kiveszik a tananyagból?

Az egyik diák szülei vallásukra nézve lealacsonyítónak tartották a vonatkozó részt, a körzeti tanügyi felügyelőség pedig igazat adott nekik. Bár a könyv csak egy iskolában szerepelt a kötelező olvasmányok között, a sok szülő által bírált döntés a körzet összes iskoláját érinti.
   
Az intézkedést Charlottesville-ben, Thomas Jefferson későbbi amerikai elnöknek, a Függetlenségi Nyilatkozat kidolgozójának szülővárosában hozták. A Star Exponent című helyi lap szerint másfél évvel korábban a közeli Culpeperben hasonló módon vettek ki a tantervből egy könyvet "szexuális tartalmak ábrázolása" miatt. Akkor az Anne Frank naplója című művet száműzték, a zsidó kislány ugyanis a nácik elől bujkálva rejtekhelyén pubertáskori gondolatairól is ír naplójában.

MTI