szerző:
Eduline

Tiltakoznak a brit általános- és középiskolai tanárok a sportra fordítható állami támogatások lecsökkentése ellen – állításuk szerint kevesebb pénzből lehetetlen egészséges életmódra nevelni a gyerekeket, akik az utóbbi években a különböző programoknak köszönhetően egyre több időt töltöttek a testnevelésteremben, az uszodában és a rögbipályán. A brit kormány 2012-ben diákolimpiát indítana, ám arról egyelőre nincsenek hírek, hogy a országszerte megrendezendő játékokra mennyi pénzt szánnának.

Az iskoláknak 2011 szeptemberétől kell majd kevesebb pénzből gazdálkodniuk, a csökkentéssel évente 162 millió fontos spórol az állam – eddig ezt az összeget az oktatási intézmények olyan sportágak bevezetésére fordíthatták, mint a golf, a rögbi vagy a hoki. A brit pénzügyminisztérium szerint túl sokba kerülnek a rendhagyó testnevelésórák, ezért ezentúl az iskoláknak kell állniuk aköltségeket.

Aggódnak a tanárok: nem lesz pénz az iskolai sportolásra

Pedig Dianne Snowshill, a Sedgefield School Sport Partnership egyik vezetője szerint jó működött a program, a diákok 23 százaléka helyett 90 százaléka mozgott két órát hetente, ami óriási eredmény. „Folyamatosan figyeltünk arra, hogy egyre több dákot vonjunk be, most azonban ellehetetlenítették a munkánkat” – mondta a BBC-nek.

A nagy-britanniai kormány tervei között ma már más, iskolai sporttal kapcsolatos programok szerepelnek: ilyen például az „iskolai olimpia”, amely 2012-ben kezdődne országszerte. Judith Reeves, a spennymoori St Charles’ Katolikus Általános Iskola igazgatója nem elégedett ezekkel a tervekkel. „Ha megvonják tőlünk az állami támogatást, az azt jelenti, hogy soha többet nem leszünk képesek megfizetni az igazán tehetséges edzőket, emellett lemaradunk majd a különböző sportfesztiválokról és versenyekről is” – magyarázta.

eduline