Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az informatikai munkaerőpiacot érdekes kettősség uralja: túlkínálat és munkaerőhiány egyaránt megfigyelhető, alacsonyan képzett munkaerőből válogatni lehet, de a magas szakképzettséggel rendelkező inforamtikusokból komoly hiány mutatkozik az utóbbi időszakban. Ezen akar változtatni a NetAcademia Oktatóközpont, ahol most IT Factory néven indul szakemberképzés.
A magasan képzett informatikusok hiányából fakadó munkaerő-piaci probléma enyhítésére a NetAcademia Oktatóközpont november elején ezer informatikai szakember képzésébe kezd. A cég IT Factory néven egyéni módszert dolgozott ki a tömeges, mégis minőségi oktatás megvalósítására, melynek technológiai feltételeit hazánk legnagyobb oktatási célú virtuális kiszolgálófarmja biztosítja.
Míg alacsonyan képzett informatikusokból jelenleg túlkínálat mutatkozik, az egyes felmérések megegyeznek abban, hogy jól képzett szakemberekből többezres hiány van. Pedig megéri informatikai pályát választani, hiszen a felsőoktatásból kikerülők közül az informatikusok 56 ezer forinttal keresnek többet az átlagnál, így jelenleg ők a legjobban fizetett friss diplomások (a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáselemző Intézete által 2008 tavaszán végzett felmérés alapján). Az informatikushiány problémáját a felsőoktatás azonban önmagában nem tudja megoldani, hiszen informatikus szakemberekre már most is nagy szükség van, nem csupán három, négy vagy öt év múlva. Ráadásul – lévén, hogy gyorsan fejlődő területről van szó – a többéves lemaradás óriási veszteségeket okozhat a gazdaságnak.
Fóti Marcell, a NetAcademia ügyvezetője elmondása szerint a NetAcademia Oktatóközpont csaknem egy évtizedes tapasztalattal rendelkezik a magas színvonalú informatikai oktatás területén, s számos sikert ért el a tömeges képzés területén is. A cég az IT Factory keretében ezúttal ezer, az informatika iránt érdeklődő, de előképzettséggel nem feltétlenül rendelkező hallgató informatikai képzését tűzte ki célul. A november elején induló képzés érdekessége, hogy egyéni módon valósítja meg a tömeges tanulást.
"Olyan oktatási formát kellett találnunk, amellyel úgy oldható meg akár ezer hallgató képzése, hogy a mennyiség nem megy a minőség rovására. Emellett szerettük volna áttörni azokat a gátakat, melyeket a budapesti központú mérnökoktatás emel a vidékiek elé. A tantermi órákat interneten keresztül élőben közvetítjük, míg a gyakorlás virtuális gépeken történik, így a képzés bárhonnan végezhető. A chatmestereken keresztül az online hallgatók ugyanúgy kérdezhetnek vagy kérhetnek segítséget, mint tantermi társaik" – magyarázta az ügyvezető, aki oktatóként a hálózatbiztonsági szakemberek képzésében vesz részt.
A 12 hetes képzéseken a hallgatók biztonsági fejtörők, illetve innovatív alkalmazások létrehozásán keresztül fejleszthetik tudásukat, ezt követően pedig díjmentesen nemzetközi MCP (Microsoft Certified Professional) minősítést szerezhetnek. Az IT Factory hallgatói számára biztosított virtuális gépeken díjmentesen érhető el az a több százezer forint értékű szoftver- és hardverkörnyezet, mely a gyakorlatorientált képzését biztosítja. Az oktatás technológiai feltételeit hazánk legnagyobb oktatási célú, a Hungary Networknél elhelyezett 6 terabájt tárolókapacitással rendelkező virtuális kiszolgálófarmja biztosítja.