Magyar éremeső a szakmák olimpiáján
A WorldSkills világversenyen közel 69 országból mintegy 1400 fiatal szakember mérte össze a tudását 59 hivatalos versenyszámban és 3 bemutató szakmában.
A WorldSkills világversenyen közel 69 országból mintegy 1400 fiatal szakember mérte össze a tudását 59 hivatalos versenyszámban és 3 bemutató szakmában.
Az Oktatási Hivatal legfrissebb statisztikáiból kiderül, hogy mennyit lehet keresni és milyen gyorsan tudtok elhelyezkedni például mérnökinformatikusként.
Évek óta arról olvasni, hogy a munkáltatók kapkodnak az informatikával foglalkozó szakemberek után, és sok felmérésben az élen végeznek, ha a fizetésekről van szó. Azonban mintha változni látszódna ez a trend, ugyanis egy friss kutatás alapján jelentősen csökkent az új munkaerő iránti igény a szektorban.
A legtöbben nem Magyarországot tartják az ideális munkahelynek.
Az idei tanévre látványosan lecsökkent az informatikus lemorzsolódók száma, ennek ellenére összességében még mindig jóval több félbehagyott képzés van, mint befejezett. Fizetési adatokról is beszámol egy frissen megjelent felmérés.
Mit lehet tudni az induló ingyenes informatikai képzésekről? Mikor indul és kiknek szól, valamint mit nyújt a kurzust elvégzőknek? Itt vannak az infók.
Érdekes kép terjed a neten: Excel függvények papíron. Valóban ez lenne a jövő oktatása?
A diplomás informatikusok keresik jelenleg a legtöbbet a munkaerőpiacon, de vajon számít, hogy melyik egyetemen végzett pályakezdőkről van szó? Fizetési statisztikák következnek.
Milyen lesz a világ tíz, húsz vagy harminc év múlva? Ki tudja megmondani, hogy az a tudás, amit ma kapsz, hasznosítható lesz-e később? Segítünk: senki. Azt viszont tudjuk, most mivel nem nyúlhatsz mellé.
Mennyit keresnek azok a friss diplomások, akik informatikai alapszakot végeztek? Megnéztük a diplomás-pályakövetési felmérés eredményeit.
Tavalyi indulása óta hétszáz embernek sikerült elhelyezkednie az IT-szektorbans az állami támogatású, ingyenes informatikusképzés elvégzése után - mondta le a Magyar Időknek Nyisztor József, a képzést végző Training 360 Kft. ügyvezető igazgatója.
A kiberbűnözés terjedésével egyre növekszik az igény a jól képzett információbiztonsági szakemberekre. Három éven belül várhatóan 3,5 millió betöltetlen állás lesz a szektorban világszerte, az európai cégek háromnegyede szerint nem megfelelő a kiberbiztonsági csapata.
Az akár 400 ezer forintos kezdő fizetés, a rugalmas munkaidő és az IT-szektor munkaerőhiánya miatt egyre több kismama, illetve kisgyerekes szülő képzi át magát programozóvá.
Mennyit kereshetnek azok a pályamódosítók, akik nem az egyetemek-főiskolák informatikai szakjai, hanem a néhány hónapos programozókurzusok közül választanak?
Tizen-, huszon- és ötvenezres munkaerőhiányt emlegetnek az IT-iparban a szakemberek – és manapság már a laikusok is beszállnak a licitbe. Kérdés, hogy tisztában vagyunk-e azzal, hogy igazából milyen szakemberekre van szükség.
Lássuk hogy mennyire vagytok képben ezzel a különleges informatikai területtel. Ebben a kvízben arra kérdezünk rá, hogy mivel foglalkozik egy ux-kutató, és hogyan segíti a felhasználókat például egy oldal működtetésénél.
A nem hagyományos programozói képzéssel foglalkozó Codecool képviseli Magyarországot a 2017-es Európai Szakképzési Héten.
Havi 100 ezer forintos ösztöndíjat kaphatnak februártól vagy legkésőbb szeptembertől azok az informatika szakos hallgatók, akik legalább 3,5-es tanulmányi átlagot érnek el, és teljesítenek legalább 24 kreditet - írja a Népszava.
Az idei évben először nőtt ugrásszerűen az informatikai képzésekre jelentkezők és a felvettek száma a felsőoktatásban, a jövőben több olyan program is indul, ami ezt a tendenciát tovább erősíti - hívták fel a figyelmet egy szakmai konferencián hétfőn Budapesten.
Nettó 300 ezer forintot is kereshet egy pályakezdő technical writer, de az IT ügyfélszolgálatosok, a UX szakemberek kezdő fizetése sem sokkal alacsonyabb - írja a hvg.hu.