Hogyan ellenőrizhetitek, nem túl sok-e az idézet a szakdolgozatotokban? Vajon átmegy-e a plágiumszűrésen a diplomamunkátok? Kipróbáltuk a legjobb plágiumszűrőket.
KOPI
A plagizálás szellemi tolvajlás - figyelmeztet a Magyar Tudományos Akadémia plágiumkereső oldalán. A KOPI-n lehetőségetek van saját dokumentumaitok, valamint a mások által feltöltött dokumentumok között azonos részeket, hasonlóságot, esetleg teljes egyezést keresni. A legjobb az egészben, hogy az oldal nyelvfüggetlen algoritmusa miatt ezt bármely európai nyelven megtehetitek.
A szolgáltatás az angol és magyar Wikipédiából átvett idézeteket és azok fordítását is képes megtalálni. A rendszerben lehetőség van házidolgozatok és szakdolgozatok összehasonlítására, az eredeti szerzők vagy az idézett szerzők megtalálására, továbbá méri az idézetek számát és a két dokumentum közötti átfedést.
Plagiarism Detector
Az angol nyelvű szoftvert saját tartalmakkal is feltölthetitek, ez akkor jó, ha pontosan tudjátok, milyen szövegekkel hasonlítanátok össze a dolgozatotokat. Emellett persze internetes forrásokkal is össze tudja vetni a szövegeket. A program használata egyszerű, és a telepítése is csak pár perc - a dokumentumok feltöltése után már el is kezdhetitek az ellenőrzést.
Turnitin
Az angol vállalat szoftverét 135 ország több mint százezer intézménye használja, 330 milliónál több esszét tartalmaz. A fizetős program azokat a szövegrészeket emeli ki, amelyek részben vagy egészben megegyeznek az adatbázisban található más dokumentumokkal. Megosztott képernyőn hasonlíthatjátok össze a szövegrészeket, az alkalmazás - amelyet elsősorban tanároknak fejlesztettek ki - még az osztályzatra is javaslatot ad.
Az elmúlt évek legnagyobb plágiumbotrányairól itt olvashattok, a megrendelésre írt szakdolgozatokről szóló legfrissebb írásunkat pedig itt találjátok.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|