Meddig tart a 2011-ben meghirdetett nyelvvizsga-amnesztia? Mi a feltétele annak, hogy megkapjátok a diplomát? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Tavaly abszolváltam az egyetemen, de még nem tettem le a nyelvvizsgát. Úgy hallottam, egy idő után átvehetem a diplomát e nélkül is, igaz ez?
Igen: azok a hallgatók, akik 2013-ban vagy korábban államvizsgáztak, de az abszolválást követő három évben nem tudták, nem tudják bemutatni a nyelvvizsga-bizonyítványukat, az adott egyetem vagy főiskola által szervezett belső vizsgával válthatják ki azt - feltéve, hogy az intézmény erre rábólintott. A nyelvvizsgákról szóló legfontosabb tudnivalókat itt találjátok.
A nyelvvizsga-amnesztiát 2011 decemberében fogadta el a parlament: az engedményre igent mondott a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola, az Edutus Főiskola, a Dunaújvárosi Főiskola, az Eötvös József Főiskola, az Eszterházy Károly Főiskola, a Károly Róbert Főiskola, a Kecskeméti Főiskola, a Kodolányi János Főiskola, a Nyíregyházi Főiskola, a Szolnoki Főiskola, illetve a Zsigmond Király Főiskola.
A mesterképzésben diplomázókra, illetve azokra, akiknek szakmai nyelvvizsgát kell tenniük, ezekben az intézményekben sem vonatkozik a kedvezmény.
Mentesülnek a nyelvvizsga követelmény teljesítése alól azok a hallgatók is, akik tanulmányaiknak első évfolyamon történő megkezdésének évében legalább a negyvenedik életévüket betöltik. (E tekintetben a naptári év az irányadó.) Ez a rendelkezés azoknál alkalmazható utoljára, akik a 2015/2016. tanévben tesznek záróvizsgát.
De mentesülnek azok is, akik 2003 szeptemberében (illetve azt megelőzően) létesítettek hallgatói jogviszonyt és a képzési idő alatt betöltik 40. életévüket. Akinek a tanulmányi ideje hosszabb, mint az előírt képzési idő és a 40. életévét a tanulmányi idő alatt, de már a képzési időn túl tölti be, nem mentesül a nyelvvizsga követelmény alól.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|