szerző:
Eduline

Ázsiában vagy az Egyesült Államokba tanulnátok? Esetleg csak nyári gyakorlatra utaznátok külföldre? Négy remek ösztöndíjpályázatot ajánlunk, amelyekkel ezek az úti célok sem elérhetetlenek.

Campus Mundi

Szakmai gyakorlattal rendelkező pályakezdőket keresnek a cégek? Az elképzelés nem teljesen irreális, hiszen az egyetemi évek alatt is szerezhetsz munkatapasztalatot: gyakornokként, méghozzá külföldön is. Ezzel az ösztöndíjjal nem elérhetetlen ez sem.

Ha március 30-ig pályázol Campus Mundi szakmai gyakorlatra, nyáron már utazhatsz is. A program havi 200-350 ezer forint ösztöndíjjal támogatja a nemzetközi tapasztalatszerzésedet, erről itt olvashatsz:

Így kaphatsz havi 200-350 ezer forintos ösztöndíjat, és még szakmai tapasztalatot is szerezhetsz

Szakmai gyakorlattal rendelkező pályakezdőket keresnek a cégek? Az elképzelés nem teljesen irreális, hiszen az egyetemi évek alatt is szerezhetsz munkatapasztalatot: gyakornokként. Ráadásul ezt külföldön is megteheted, így közben világot láthatsz, nyelvet tanulhatsz, és még ösztöndíjat is kaphatsz mindehhez. Megéri külföldön tölteni a szakmai gyakorlatot? Mindenképpen, hiszen a külföldön végzett szakmai gyakorlat pluszt is ad az álláskeresésnél.

Fulbright Posztgraduális Hallgatói Ösztöndíj

Alapfeltétel a pályázott témában legkésőbb 2018. július 15-ig szerzett legalább BA/BSc szintű diploma. A pályázók az Egyesült Államok bármelyik egyetemét választhatják. A pályázat beadási határideje 2018. május 22. Bővebben itt olvashattok róla:

Így tanulhattok amerikai egyetemen ösztöndíjjal: már pályázhattok

Posztgraduális amerikai ösztöndíjra pályázhattok május 22-ig, az Egyesült Államok bármelyik egyetemét választhatjátok. Már lehet pályázni a Fulbright Posztgraduális Hallgatói Ösztöndíjakra, a 2019/2020-as tanévre, bármelyik tudományterületen vagy művészeti ágban - olvasható a Fulbright Hungary Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben. "Alapfeltétel a pályázott témában legkésőbb 2018. július 15-ig szerzett legalább BA/BSc szintű diploma.

Ázsiai ösztöndíjpályázat

Az érdeklődők 2018. január 1. és április 15. között nyújthatják be pályázataikat a Kínai Ösztöndíjbizottságnak, azonban a pekingi magyar nagykövetség jelöli a hallgatókat, így teljes képzés esetén március 15. előtt, részképzés esetén pedig június 15. előtt fel kell venni a kapcsolatot a nagykövetséggel a részletekkel kapcsolatban. További információt itt találtok.

Így szerezhettek diplomát Ázsiában teljesen ingyen: újabb ösztöndíj

Kétéves mesterszakon, négyéves doktori képzésen vagy egy-két szemeszteres részképzésen vehetnek részt szeptembertől a Pekingi Technológiai Intézetben (BIT) azok a magyar hallgatók, akik elnyerik az intézmény ösztöndíját. A teljes képzésre szóló ösztöndíj fedezi az oktatás, a szállás, egy átfogó egészségbiztosítás és a havi ellátmány költségét is, azonban nem tartalmaz nemzetközi utazási költséget - olvasható a tájékoztatóban.

Tajvani ösztöndíj-lehetőségek

Az ösztöndíjasok tandíjmentességet és havi ösztöndíjat kapnak, nyelvi képzésre, valamint alap-, mester- és doktori képzésre lehet jelentkezni. Pályázni több mint 32 különböző felsőoktatási intézménybe lehet, a pályázók alsó korhatára 18 év.

A pályázatot postai úton kell benyújtani legkésőbb 2018. április 9-ig a magyarországi Tajpej Képviseleti Irodának, további információt itt találtok.

Szuper külföldi ösztöndíj: több tucat tajvani egyetem közül választhattok

Meghirdették a Tajvanba szóló ösztöndíjakat a 2018/2019-es tanévre, magyar hallgatók tandíjmentességet és havi ösztöndíjat kaphatnak. Az ösztöndíjasok tandíjmentességet és havi ösztöndíjat kapnak, nyelvi képzésre, valamint alap-, mester- és doktori képzésre lehet jelentkezni. Pályázni több mint 32 különböző felsőoktatási intézménybe lehet, a pályázók alsó korhatára 18 év. A pályázatot postai úton kell benyújtani legkésőbb 2018.