Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A felsőoktatási átalakítások ellen tiltakozva tartottak rendkívüli iskolagyűlést pénteken a miskolci Földes Ferenc...
A felsőoktatási átalakítások ellen tiltakozva tartottak rendkívüli iskolagyűlést pénteken a miskolci Földes Ferenc Gimnáziumban. A rendezvényt, amelyen 100-150-en vettek részt, egy tizenegyedikes diák szervezte - írja a boon.hu. A diákok elmondták: bár a keretszámokról szóló koncepció többször változott az elmúlt hetekben, még mindig nem lehet tudni, melyik szakon hányan tanulhatnak állami ösztöndíjas formában szeptembertől.
"A férőhelyek meghatározásánál tartsák be a kétéves időintervallumot, amely lehetővé teszi, illetve megkönnyíti a diákok választását. Ha ezt nem tudják teljesíteni, akkor folytatjuk tiltakozásainkat" - mondta a szervező Valcsev Petra. A diákok szerint a kormány azt ígérte, idén legalább 55 ezren kezdhetik meg tanulmányaikat teljes állami ösztöndíjas formában, de nem világos, ezt miből fogják finanszírozni.
A felszólaló középiskolások elmondták: olyan átfogó reformokat szeretnének, amelyekbe az érintettek is beleszólhatnak. "Az állam teremtsen megfelelő körülményeket a továbbtanuláshoz és ahhoz, hogy a diákok itthon maradhassanak, ez utóbbit ne a röghöz kötéssel akarják elérni. Nem jó, hogy úgy tanulunk különböző szakmákat, hogy utána félnünk kell, mert nem tudunk elhelyezkedni" - mondták a hallgató szerződésről, amely alapján az állami ösztöndíjas hallgatóknak a képzési idő kétszeresét kell a végzés után itthon ledolgozniuk.
A demonstráció végén a diákok a kezükre kötött sállal mutatták be, hogyan "köti meg a kezüket" a keretszámok változása miatti bizonytalanság és a kötelező magyarországi munkavégzés. Hogyan tiltakoztak a hallgatók és diákok 2012-ben, és hogyan folytatják idén? Összefoglalóinkat itt és itt olvashatjátok, a tüntetésekről szóló összes cikkünket pedig itt találjátok.