Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Középiskolások állták el a parlament déli kapuját hétfő délelőtt, így tiltakoznak a hallgatói szerződések...
Középiskolások állták el a parlament déli kapuját hétfő délelőtt, így tiltakoznak a hallgatói szerződések alaptörvénybe foglalása ellen. A demonstrálók két, "Haza csak ott van, hol jog is van" feliratú transzparenst tartottak, a nyakukba pedig "Ne áruljátok el fiatalkori önmagatokat" és "Ne áruljátok el a köztársaságot" feliratú táblákat akasztottak.
Néhány perccel a megmozdulás kezdete után egy rendőrautó és több rendőr érkezett a helyszínre. Ők előbb felszólították a diákokat arra, hogy engedjék át a rendőrségi járművet, majd miután a fiatalok ennek nem tettek eleget, igazoltatták őket. Ezt követően a középiskolások egy része leült a déli bejáratnál a betonra, a középiskolásokat tömörítő KIHA tagjait a rendőrök végül elvitték a kerületi kapitányságra. Az északi kapunál demonstrálókat egy órakor kezdték előállítani.
A szervezők az eduline-hoz eljuttatott közleményükben azt írták: 2014-ben már ők is szavaznak, de a kormánypártok intézkedéseivel nem tudnak azonosulni. "A Fideszt felszólítjuk: tartsa magát 1989-ben megfogalmazott elveihez, programjához! Azért vagyunk most itt, mert a hazánknak tartjuk és szeretjük Magyarországot, azonban „haza csak ott van, hol jog is van". Az „Alaptörvény” negyedik módosítása minden magyar állampolgárt megfosztana alapvető szabadságjogaitól" - olvasható a közleményben.
A hétfői tüntetést szervezők nem akarják aláírni a hallgatói szerződést, amire Magyarországon kívül csak Fehéroroszországban van példa. "Autonóm egyetemekre szeretnénk járni. Ha az egyetemek gazdálkodása a kormány hatáskörébe kerül, a tudományos élet elveszti autonómiáját, és a politika játékszerévé válik" - írják.