Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Budapesti Corvinus Egyetem, a Széchenyi István Egyetem, a Szent István Egyetem és a Budapesti Gazdasági Főiskola - ezek az intézmények vezetik a HVG 2013-as gazdasági képzésterületi rangsorát.
Összesen harminckilenc felsőoktatási intézmény indít gazdasági képzéseket, ezek közül azonban csak a Budapesti Corvinus Egyetem két karán, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Karán, valamint az Eötvös Loránd Tudományegyetem közgazdasági szakán volt a felvett hallgatók pontszáma 400-nál magasabb, de jó eredményt ért el a Budapesti Gazdasági Főiskola is.
A középiskolai versenyek helyezettjei közül a legtöbben a Corvinus két karára felvételiztek, a nyelvvizsgával rendelkezők aránya viszont az ELTE gazdasági képzésén a legmagasabb - derül ki a HVG Diploma különszámából, amely a 2013-as felsőoktatási rangsort tartalmazza.
Rang (hallgatók kiválósága)
Intézmény
Rang (oktatók kiválósága)
Intézmény
1.
Budapesti Corvinus Egyetem GTK
1.
Budapesti Corvinus Egyetem KTK
2.
Budapesti Corvinus Egyetem KTK
2.
Széchenyi István Egyetem GK
3.
Budapesti Gazdasági Főiskola KVIK
3.
Szent István Egyetem GTK
4.
Budapesti Gazdasági Főiskola KKK
4.
Pécsi Tudományegyetem KTK
4.
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem GTK
5.
Nyugat-magyarországi Egyetem KTK
Az oktatói rangsor élén a Corvinus Közgazdaság-tudományi Kara áll, ugyanis aránylag kevés - tizenegy - hallgató jut egy oktatóra. A második helyet a győri Széchenyi István Egyetem szerezte meg, de a Szent István Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Nyugat-magyarországi Egyetem is bekerült az öt legjobb közé. A részletes rangsort a tudományos fokozattal rendelkező oktatók száma és aránya, valamint az oktató-hallgató arány alapján állították össze.
A 2013-as összesített egyetemi-főiskolai rangsor
Ahogy arról pénteken beszámoltunk, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, a Károli Gáspár Református Egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem vezeti a HVG 2013-as, összesített intézményi rangsorát. A részletes listát itt nézhetitek meg.
A HVG Diploma különszámában minden fontos információt megtalálsz az alap- és mesterszakokról, megismerheted a pályakövetési rendszer adatait, valamint megtudhatod, mekkora kiadással kell számolniuk az elsőéves hallgatóknak, milyen változások várhatóak a felsőoktatásban, mennyibe kerül a külföldi továbbtanulás, és milyen szempontok alapján érdemes egyetemet-főiskolát választani. A Diploma különszámot keresd az újságárusoknál vagy rendeld meg itt a kiadótól közvetlenül.