szerző:
MTI

Klinghammer István szerint csak a minőségi oktatást érdemes fenntartani, a felsőoktatási államtitkár erről a Magyar...

Klinghammer István felsőoktatási államtitkár. Szerinte nem a kormánynak kell megszüntetnie szakokat, karokat és főiskolákat

Klinghammer István szerint csak a minőségi oktatást érdemes fenntartani, a felsőoktatási államtitkár erről a Magyar Hírlapnak beszélt. A lap csütörtöki számában közölt interjúban a hallgatói szerződésekről úgy vélekedett, amikor valaki egy közösség segítségét kéri, azzal kötelezettsége is támad. "Erről nem lehet vitát nyitni: ez morális kérdés, ezért a +röghöz kötés+ kifejezést meg sem hallom" - mondta. Arról azonban lehet és kell is tárgyalni, hogy a kötelezettség mire terjedjen ki. Erről vannak elképzelései, de előbb meg kell hallgatnia a HÖOK-ot - közölte. Mi áll a hallgatói szerződésekben? Itt találjátok a mintaszerződést.

Az intézmények finanszírozásáról kifejtette: fenntartani csak a minőségi oktatást érdemes, ez vezet minőségi diplomákhoz. Olyan oktatókra van szükség, akik publikálnak, akiknek találmányai, szabadalmai, ipari kapcsolatai vannak. Azokat az intézményeket kell támogatni, ahol ilyen oktatók tevékenykednek. Kérdés az is, megfelelő felkészültségű és számú hallgató igényli-e egy adott intézmény képzését. Főiskolát, szakot, tanszéket megszüntetni azonban nem a kormányzatnak kell, hanem az autonóm egyetemi vezetésnek - mondta. 

Beszélt arról is, egyetért azzal, hogy az ELTE vezetése a nyilvánosságra került listával kapcsolatban a rendőrséghez fordult. Azt mondta: ha már minden kiderült, akkor lehet majd levonni a megfelelő és szükséges következtetéseket. "Egyáltalán nem kérdés, hogy fennmaradjon-e az intézmény, de az már igen, hogy a szabályozásában mire kell helyezni a súlypontot, mivel kell esetleg szigorítani a jövőben a hallgatói képviseleten" - mondta.