Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
14 millió hallgatói értékelést elemeztek az amerikai Northeastern Universityben, és megdöbbentő eredményre jutottak.
Benjamin Schmidt, a Northeastern University professzora 14 millió hallgató visszajelzését dolgozta fel a Rate My Professor elnevezésű, egyetemi és főiskolai tanárok értékelésére szolgáló felület alapján. A látványos infografikák azt mutatják, a különböző jelzőket - például "vicces", "segítőkész", vagy éppen "idegesítő" - milyen arányban használták a különböző tudományterületeken oktató női és férfi professzorokra. Az eredmény még a kutatókat is meglepte.
Bizonyos szavak esetében várható volt a kapott arány, a "főnökösködő" (bossy) jelzőt a hétköznapokban is gyakrabban használják nőkre, a "főnök" (boss) jelzőt pedig a férfiakra, ez visszaköszönt a hallgatói értékelésekben is. A férfi oktatókat sokkal nagyobb arányban ítélték viccesnek, intelligensnek, zseniálisnak, sőt szexinek, a nőket pedig inkább segítőkésznek, esetleg szigorúnak vagy idegesítőnek.
A legfurcsább mégis az, hogy a hallgatók az olyan, nemre nézve semleges jelzőket, mint a "jó" vagy a "nagyszerű", is hajlamosabbak voltak a férfiaknak ítélni. Ez az eredmény összecseng a North Carolina State University kutatásával: az online egyetemi kurzusokra adott értékeléseket vizsgálták az oktatók neme szerint. Ebben a vizsgálatban a hallgatókat időnként félrevezették, és nem az oktató valódi nemét adták meg a válaszolóknak. Azok az oktatók, akikről a hallgatók úgy tudták, hogy férfiak, átlagosan 4,35-ös értékelést kaptak az 5 pontos skálán, ezzel szemben azoknak, akikről úgy vélték, hogy nők, csak 3,55 pontot adtak. Itt vannak a friss adatok: ennyit keresnek a nők és a férfiak.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!