A Póka Egon Művészeti Akadémia (PEMA) és a Miskolci Egyetem által közösen indított alapszak szakfelelőse Tátrai Tibor Kossuth-díjas gitáros és zeneszerző lesz. A tanári karhoz pedig csatlakozik a magyar zenei élet számos jeles alakja.
Bejelentették, hogy 2024 szeptemberében elindul a Póka Egon Művészeti Akadémia (PEMA) kortárs könnyűzenei alapképzése a Hajógyári-szigeten. Az intézmény a Miskolci Egyetem és a Petőfi Kulturális Ügynökség közös kezdeményezéséből született – tette közzé az MTI a Magyar Zene Házában tartott sajtótájékoztatót.
"A hároméves képzés egyik célja, hogy végre diplomás zenészek taníthassanak könnyűzenét általános iskolákban, illetve a legtehetségesebb zenészeket a lehető legnagyobb eszköztárral segítsük az előrejutásban"
- mondta Demeter Szilárd, a kezdeményezés mögött álló Petőfi Kulturális Ügynökség vezérigazgatója.
A PEMA a Miskolci Egyetem már létező, komolyzenészeket és zenetanárokat képző karának (Bartók Béla Zeneművészeti Kar) a része lesz, ahol nyolc szakirány közül választhatnak a felvételizők: basszusgitár, billentyűs hangszerek, szaxofon, harsona, trombita, gitár, ütőhangszerek és ének.
A Miskolci Egyetem rektora, Horváth Zita szerint az alapképzés a jövőben mesterképzéssel is bővülhet. A PEMA célkitűzései között szerepel még a magyar művészeti produkciók létrehozásának támogatása az alapoktól egészen a kész produkciókig.
A Petőfi Kulturális Ügynökség a Hajógyári-szigeti képzési központ keretében fogja megvalósítani tehetséggondozásra fókuszáló oktatási programját, és zeneművészbázist (alumni klubot) hoz létre, amely folyamatos lehetőséget biztosít a továbbképzéseken, kurzusokon és szakmai találkozókon való részvételre. Emellett az intézmény új kulturális és rendezvénytér, valamint összművészeti alkotóműhely számára is helyet biztosít.
A szeptemberben induló alapképzésre a felsőoktatási felvételi rendszerben február 15-ig lehet jelentkezni.
A legfontosabb tudnivalók a 2024-es felsőoktatási felvételiről |
|