szerző:
Székács Linda
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A szenátusi ülés előtt egy kisebb csoport demonstrált az egyetemen.

Diákok, oktatók és szimpatizánsok tüntettek a Budapesti Corvinus Egyetemen kedden az intémény szenátusának ülésezése előtt - számolt be róla a Mérce.

A szenátus ülésére azt követően került sor, hogy október 24-én az egyetem azonnali hatállyal elbocsátotta Ádám Zoltánt, a Közgazdaságtan Intézet docensét, aki februárban etikai vizsgálatot kezdeményezett az egyetem két oktatójával és egy vezetőjével szemben, miután az intézmény egyik hallgatóját a társaitól külön, annak ellenére vizsgáztatták, hogy nem teljesítette a tantárgyi követelményeket.

Az ülés előtt a hallgatók és szimpatizánsok "Ne romboljátok az egyetem jó hirnevét", "Szégyen" és "MOLitikailag megbízhatatlan?" feliratú molinókkal tiltakoztak.

A Mérce szerint a szenátusi ülés több mint négy órán keresztül tartott, ahol Toronyai Gábor, az egyetem szakszervezeti bizottságának elnöke két határozati javaslatot nyújtott be. Az egyik, hogy az egyetemen hozzanak létre egy 3-5 fős eseti bizottságot, ami "minden integritás- vagy autonómiasértési kísérletnek rövid úton elejét tudja venni". A másik, hogy az intézmény haladéktalanul ismét létesítsen munkaviszonyt a kirúgott docenssel.

A hírek szerint ezeket a szenátus napirendre sem vette.

Frissítés (2023.10.08 14:30):

Lapunknak küldött üzenetében a Corvinus Egyetem felhívta a figyelmünket arra, hogy az üggyel kapcsolatban rendszeresen nyújtanak tájékoztatást. A honlapjukon megjelent tájékoztatójukban azt írják, hogy arra a felvetésre, hogy az egyetemen alakuljon 3-5 fős eseti bizottság "a megbízott rektor elmondta, az Egyetemen már működik egy úgynevezett belső visszaélés-bejelentési rendszer, éppen ezért nem szükséges egy újabb platform vagy bizottság felállítása. Hozzátette, a mostani ügytől teljesen függetlenül, a Professzori Testület még szeptember elején az éves munkarendjébe felvette, hogy részletesen tárgyal az egyetemi autonómia kérdésköréről.

Napirend előtt rövid vita bontakozott ki arról, hogy Toronyai Gábor kérésére a testület első napirendi pontként vagy csak azokat követően tárgyalja a „Tanulságok és következtetések levonása a Szenátus számára az év során lezajlott etikai és szabálytalansági eljárásokból, illetve Ádám Zoltán Péter docens elbocsátásának ügyéből” című előterjesztését. A Szenátus 20 igen, 6 nem, 6 tartózkodás mellett megszavazta, hogy ezt a témát a szenátus elnökének korábbi tájékoztatásnak megfelelően, az ülés második részében, a földszinti III. előadóban vitatják meg."