szerző:
Eduline/MTI
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A minisztérium a nyár végi adatokra hivatkozik, és továbbra is arra biztatják az egyetemeket, hogy ösztönözzék a hallgatókat és a tanárokat az oltás beadatására

Ismét előkerült az egyetemek járványügyi szabályozázának kérdése a mai operatív törzs ülése után tartott sajtótájékoztatón. Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára szerint "a sikeres járványkezelésnek köszönhetően a megszokott módon" indult az idei tanév az egyetemeken is.

Hozzátette, a minisztérium ágazati ajánlást is kiadott az egyetemeknek, amelyben hangsúlyozták az oltás fontosságát, és arra biztatták az intézményeket, hogy ösztönözzék a hallgatókat és a tanárokat az oltás beadatására - mondta, hozzáfűzve:

Az augusztus végi adatok szerint a hallgatók több mint 80 százaléka megkapta a koronavírus elleni oltást.

Bár külön statisztikákat még csak az ELTE tett közzé, az egyetem múlt heti jelentése alapján a hallgatók 87 százaléka védett, ez az arány az oktatók és a kutatók körében 97 százalékos.

Szigorodnak a szabályok?

Bár az innovációs minisztérium nem tette kötelezővé a maszkviselést az egyetemeken, egy héttel a félévkezdés után már van már olyan intézmény, ahol csak maszkban lehet részt venni az előadásokon és a szemináriumokon. A Semmelweis Egyetem pedig múlt héten jelentette be, hogy nem kezdheti el a félévet az a hallgató, aki elutasítja az oltást.

Nemcsak a Semmelweisen kell vállalniuk az oltást az egészségügyi szakos hallgatóknak: a Debreceni Egyetemen, a Pécsi Tudományegyetemen és a Miskolci Egyetemen is kötelezővé tették a koronavírus elleni oltást. A többi karon viszont nem kötik oltáshoz a tanulmányok folytatását.