Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az állam és a hallgató is jól jár a diplomaszerzéssel - derül ki az Eurostudent friss felméréséből.
A felmérésből kiderül, hogy miközben az alacsony iskolai végzettségi szinteken Magyarországon mind az OECD, mind az EU21-országok átlagához képest magasabban vagy hasonlóan alakul a munkanélküliségi ráta, addig a felsőoktatás BA és MA szintje nemzetközi összevetésben is jól teljesít.
Az adatok szerint az érettségizettek körében 6 százalékos munkanélküliségi ráta, míg az egyetemi végzettségűek körében ennél jóval alacsonyabb, 1,9 százalék.
A diplomások nemcsak elhelyezkedési esélyeiket tekintve lehetnek optimisták, várható jövedelmük is kedvezően alakul. Amellett, hogy a munkanélkülivé válás veszélye kevésbé fenyegeti a felsőfokú oklevéllel rendelkezőket, a bérkilátásaik is szemmel láthatóan kedvezőbben alakulnak alacsonyabb végzettségű társaiknál.
A 25–64 évesek esetében a diploma bérelőnye az érettségihez képest 199%, amely a vizsgált OECD-országok sorában a hatodik legmagasabb érték.
A kutatók kitérnek arra is: nem csak anyagilag vannak nagyobb biztonságban a diplomás fiatalok, a depresszióban szenvedők aránya is alacsonyabb a diplomások körében, a várható élettartam is magasabb.
Mikor lesz vége az első félévnek? Meddig tart a keresztféléves felvételi ügyintézési időszaka? Meddig lehet diákhitelt igényelni? Itt az összes fontos januári dátum, amelyet nem szabad elfelejteni.