Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Tízmillió dolláros ösztöndíjalapot hozott létre a Yale Egyetemen egy korábban a Harvard Egyetemen is jótékonykodó kínai milliárdos pár, elismerés mellett kritikát is kapva a kínai közvéleménytől.
Az ingatlanpiacon hatalmas vagyont szerző Pan Si-ji és felesége, Csang Hszin a neves amerikai felsőoktatási intézményben tanuló kínai diákok támogatására hozta létre az ösztöndíjalapot.
A pénzt a legkiemelkedőbb tanulók támogatására fordítják majd, hogy segíteni tudják "az emberiség fejlődéséhez való hozzájárulásukat" - fogalmaztak. Az emberekben rejlő lehetőségeket oktatáson keresztül lehet felfedezni, az ösztöndíj ebben segíti a diákokat - fogalmazott Pan, aki arra ösztönözte a diákokat, jelentkezzenek bátran a vezető nemzetközi felsőoktatási intézményekbe.
A Yale Egyetemet vezető Peter Salovey azt emelte ki, hogy az ösztöndíj a Yale-en való továbbtanulás lehetőségét teremti meg nemcsak a mostani, de a következő generációk tanulóinak is.
A milliárdos pár SOHO Kína Alapítványa nem első alkalommal adományoz oktatásra nagyobb összeget, korábban a szintén amerikai Harvard Egyetemen hozott létre egy 15 milliós ösztöndíjkeretet. A következő években a szervezet hasonló bejelentésekkel készül, összesen 100 millió dollárt kíván erre a célra áldozni.
Az ösztöndíjalap felállítását a legtöbben elismeréssel fogadták, mondván az a kevésbé tehetősek továbbtanulását is lehetővé teszi, míg jelenleg jellemzően a gazdag kínai családok gyerekei engedhetik meg maguknak a neves egyetemekre való beiratkozást.
Mások ugyanakkor azt firtatják, hogy miért nem kínai oktatási intézményeknek ajánlották fel a támogatást. A hatalmas összeg éppen a hazai felsőoktatás színvonalának emelését segíthetné, s az agyelszívás lehetőségét csökkentené - vélik a bírálók.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!