Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nem tudjuk elképzelni, az "értéktermelés" milyen definíciója alapján állíthatta a felsőoktatás államtitkár - akinek...
Nem tudjuk elképzelni, az "értéktermelés" milyen definíciója alapján állíthatta a felsőoktatás államtitkár - akinek munkaköri leírásában nyilván a felsőoktatás hatékony működtetésének elősegítése szerepel és nem a szférában dolgozók jelentős részének verbális megalázása -, hogy "a mai világban a természettudományok és a műszaki tudományok értéktermelők. A humántudományok, a kultúra nagyon fontosak, de nem értéket teremtenek, hanem az embereket gyönyörködtetik, boldogságot adnak" – írja szerdai közleményében az Oktatói Hálózat szegedi csoportja, hozzátéve: Klinghammer István nyilatkozata megalapozatlan, igazságtalan és sértő.
„Az EMMI által június 13-i keltezéssel kiadott újraértelmező nyilatkozat, amely szerint vannak GDP-t termelő tudományágak, és vannak az embereknek örömet és boldogságot okozó tudományok, a legkevésbé sem tűnik megnyugtatónak, már csak azért sem, mert az idézett mondat lényegében értelmezhetetlen. Felesleges is tényszerű cáfolattal próbálkoznunk, hiszen egyfelől nyilvánvaló, hogy önmagában egy tudomány sem termel jövedelmet (nem is ez a dolga); másfelől pedig aligha van arra lehetőségünk, hogy egy rövid nyilatkozatban felsoroljuk azokat a humán, társadalomtudományi és jogi végzettséget igénylő hivatásokat, amelyek nélkül a polgárok mindennapi élete teljességgel elképzelhetetlen volna” – írják az Oktatói Hálózat szegedi tagjai.
Az oktatók szerint Klinghammer István szavai nincsenek összhangban azon szakértői tervezet főbb megállapításaival sem, amely a hírek szerint a felsőoktatási kerekasztal elé került. „Véleményünk szerint ez a mondat vagy korunk társadalmi és gazdasági berendezkedésének teljes félreértéséről tanúskodik, vagy arról, hogy az államtitkár úr ily módon próbálja ideológiailag megalapozni a kormányzat további felsőoktatás-ellenes terveit - gondolhatunk itt például a Miskolci Egyetem „szakegyetemmé” alakítását célzó elképzelésekre, amelyek ellen az Oktatási Hálózat szegedi csoportja szintén tiltakozik” – zárul a közlemény.