Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Elfogadhatatlannak nevezte az új felsőoktatási törvény tervezetét a Nyugat-magyarországi Egyetem hallgatói önkormányzata. Az egyetemisták szerint az államilag finanszírozott helyek számának csökkentése miatt a rengeteg tehetséges diák szorulhat ki a felsőoktatásból.
„A tervezet olyan pontokat tartalmaz, amelynek bevezetése egyértelműen hátrányosan érinti a felsőoktatásban jelenleg és a jövőben részt vevő hallgatókat” – áll a Nyugat-magyarországi Egyetem hallgatói önkormányzatának közleményében.
Az egyetemisták szerint a kormány úgy döntött az államilag finanszírozott hallgatói helyek csökkentése mellett, hogy nem vette figyelembe a magyar családok „anyagi tűrőképességét”, a „diákhitel 2.0” pedig tovább növeli a lakossági hitelállományt, amely – a hallgatói önkormányzat szerint – ellentétes a kormány által hirdetett alapelvekkel. Tandíj és diplomaadó: mi vár az egyetemistákra itthon? Összefoglalónkat itt olvashatod el.
A vizsgalehetőségek és a tantárgyfelvételek száma kimaradt a felsőoktatási tervezetből, ezeket alacsonyabb szintű jogszabályok határozzák majd meg - az EHÖK tagjai szerint ez azt jelenti, hogy még kevesebb egyeztetésre lesz majd lehetőségük, miközben a pontos szabályokat az intézményeken belül kellene meghozni.
Az egyetemisták elfogadhatatlannak tartják a hallgatói érdekképviselet jogainak megvágását, valamint azt az új szabályt, amely megtiltaná a tanulmányi okok miatt eltanácsolt hallgatóknak, hogy később ugyanarra a szakra felvételizhessenek. „Amennyiben a törvénytervezet módosítása nem történik meg, és továbbra sem kezdődik érdemi egyeztetés, szervezetünk minden lehetséges eszközzel és fórumon tiltakozását fogja kifejezni” – írják.
A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája és a Pécsi Tudományegyetem hallgatói önkormányzata is nemet mondott a felsőoktatási törvényre - a HÖOK október végére országos demonstrációt hirdetett - összefoglalónkat itt olvashatod el.