Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Woody Allen gyenge osztályzatai, Samuel L. Jackson egy botrányba fulladt tüntetés, Robert Frost pedig egy diákcsíny miatt volt kénytelen félbehagyni felsőfokú tanulmányait - a Huffington Post College listáján azok a hírességek szerepelnek, akiket kitiltottak az egyetemről.
Harrison Ford
Az államvizsga előtt három nappal bukott meg filozófiából a wisconsini Ripon College-ban. Harrison Ford filmjei így is hárommilliárd dollárt hoztak az Egyesült Államokban, és hatmilliárd dollárt világszerte.
William Randolph Hearst
A 19. század végén, a 20. század elején William Randolph Hearts vezette a világ legnagyobb sajtóvállalatát, kétszer is bekerült az Egyesült Államok képviselőházába. Hearst a Harvardra járt, de felfüggesztették, miután professzorait személyre szóló éjjeliedényekkel lepte meg – az edények belső részére odafestette a megajándékozott tanár nevét. Salvador Dalí
„Megzavarja a nyugalmat” – ezzel az indoklással függesztette fel Slavador Dalit a San Fernando művészeti iskola. A festőművész azzal haragította magára az intézmény vezetőit, hogy kijelentette: egyetlen tanára sem méltó arra, hogy értékelje a munkáit.
Robert Frost
Bár a Pulitzer-díjas amerikai költő, Robert Frost élete végéig kitartott amellett, hogy önként hagyta ott a Darthmouth College-ot, több forrás szerint két hónap után kirúgták a főiskoláról, mert a legjobb barátjával együtt megtréfálta egyik iskolatársát – hajszobrászati remekművet készítettek a férfi tarkójára. A Darthmouth rektora azonnal eltanácsolta őket. Richard Buckminster „Bucky” Fuller
Mielőtt még mérnök, designer, író, rendszerteoretikus vált volna belőle, Richard Buckminster „Bucky” Fuller igazi rosszfiú volt. Kétszer zárták ki a Harvardról – azért, mert hangos és drága mulatságokat rendezett az egyetem területén. Ted Turner
A CNN megalapítója azon kívül, hogy alelnöke volt a Brown Debating Union nevű diákszövetségnek és kapitánya a vitorlacsapatnak, éltanulója volt a Brown Universitynek. Egy kínos incidens miatt mégis kizárták az egyetemről: rajtakapták a hálószobájában egy lánnyal, pedig az intézmény szabályzata akkor még tiltotta, hogy a kollégiumban ellenkező nemű vendégeket fogadjanak a hallgatók.
Woody Allen
„Remek intézmény, amely előrelátóan és jó ízléssel utasított ki sok évvel ezelőtt” – így nyilatkozott Woody Allen egykori iskolájáról, a New York Universityről. A rendezőt gyenge osztályzatai miatt tanácsolták el az egyetemről, szinte egyik vizsgán sem teljesített megfelelően.
Ted Kennedy
A legfiatalabb Kennedy-fivért a világ legjobb egyeteméről, a Harvardról tiltották ki, mert fizetett egyik csoporttársának azért, hogy csaljon az egyik vizsgán.
Samuel L. Jackson
Samuel L. Jackson a Morehouse College hallgatójaként tagja volt egy, az afroamerikai egyetemisták jogaiért harcoló csoportonak – az atlantai campusról végül azért tiltották ki két évre, mert részt vett egy tiltakozáson, ahol az egyetemi oktatói kar egyes tagjait két napra bezárták egy épületbe.