Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
„DUIHK Szakképzési Díj 2013” néven országos versenyt indított a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara. Október 17.
„DUIHK Szakképzési Díj 2013” néven országos versenyt indított a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara. Október 17. és december 13. között lehet nevezni olyan kezdeményezésekkel, amelyek a gyakorlatorientált képzés presztízsét, minőségét, hatékonyságát emelik. A díjról itt találtok bővebb információt.
A legjobb projektek díjat kapnak, de Sefer Stevan, a DUIHK alelnöke szerint „a verseny az iskoláknak, a vállalatoknak és a többi közreműködőnek lehetőséget nyújt arra is, hogy országszerte mások is megismerhessék és akár lemásolhassák az újszerű megoldásokat”.
Kit lehet jelölni?
A DUIHK Szakképzési Díjára bármelyik magyarországi vállalatot, szakképző iskolát, közintézményt, civil szervezetet lehet jelölni, sőt akár magánszemélyt is, függetlenül attól, hogy tagja-e a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamarának, vagy sem. „Az a fontos, hogy a benyújtott pályázatok olyan új ötlettel, megoldással vagy kezdeményezéssel gazdagítsák a hazai szakképzést, amely másoknak példaként szolgálhat saját szakképzési szerepvállalása során” – mondta Sefer Stevan.
Milyen kategóriák vannak?
A résztvevők a „Motiváció“, az „Együttműködés“ és az „Innováció“ kategóriában nyújthatják be pályázatukat – egy projekt csak egy kategóriában indulhat.
A Motiváció kategóriában olyan kezdeményezéseket díjaznak, amelyek az érdeklődés középpontjába állítják a duális képzésben rejlő lehetőségeket a diákok és szüleik, vagy akár a széles nyilvánosság körében.
A Kooperáció kategóriában a szakképzés szereplői indulhatnak, a vállalatok, az iskolák, a kamarai szervezetek és az önkormányzatok közötti együttműködés jó példáit díjazzák.
A harmadik, Innováció elnevezésű kategóriába olyan új megoldásokat, módszereket és projekteket várnak, amelyek javítják a szakképzés minőségét és hatékonyságát, akár a szakképző iskolákban, akár a képzést nyújtó üzemekben.
Meddig lehet pályázni?
A pályázatokat október 17. és december 13. között lehet benyújtani. 2014. január végéig egy szakmai bíráló bizottság értékeli a projekteket, a nyerteseket pedig 2014. február 27-én hirdetik ki. A pályázati űrlapot innen lehet letölteni.