Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Csoportos épület- és képtárlátogatásra várja az érdeklődőket székházába a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) június 25-én, a Múzeumok éjszakáján.
A látogatók megcsodálhatják éjfélig többek között Lotz Károly dísztermi falképeit, Johann Nepomuk Ender a Magyar Tudományos Akadémia allegóriája című művét, valamint Ligeti Antal tájképeit is, eközben művészettörténészek és építészeti szakemberek beszélnek majd a székház történetéről és az itt őrzött képzőművészeti alkotásokról - olvasható az intézmény közleményében.
Az MTA Széchenyi téri székházát 1865-ben avatták fel, a neoreneszánsz stílusjegyeket viselő épület a főváros építészeti fejlődésére is jelentős hatást gyakorolt. A székház építéstörténetéről Sisa József, az MTA Művészettörténeti Intézetének igazgatója tart előadást a Múzeumok éjszakáján.
A székház bejárása mellett az MTA Művészeti Gyűjteményében a látogatók az akadémia történetével kapcsolatos alkotásokat, valamint az épületben működő gyűjtemények - például az Esterházy-képtár, a Goethe-kollekció és a Széchenyi-múzeum - értékes darabjait is megtekinthetik.
A programsorozat részeként folyamatosan vetítik majd az épület belső tereit bemutató rövidfilmet, valamint az intézmény működésének történetéről szóló Akadémiai anzix 1919-1960 című filmhíradó-válogatást is - áll az MTA közleményében, amely szerint valamennyi program ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.