Augusztus 1-je után 15 napotok lesz arra, hogy jogorvoslat lehetőségével éljetek.
Nem indult zökkenőmentesen a felsőoktatási felvételi megújult pontszámítása. Az elmúlt hetekben ömlöttek szerkesztőségünkhöz a panaszlevelek arról, hogy az E-felvételiben nincsenek elszámolva az intézményi pontok, dokumentumok törlődtek, nem vették figyelembe a középiskolai bizonyítványok egy részét vagy egészét.
Bár az Oktatási Hivatal az utolsó pillanatig türelmet kért, a problémák úgy tűnik, nem oldódtak meg: július 24-én a ponthatárhúzás után is folytatódtak a megkeresések. Az elszámolt pontok miatt számos diák nem került be a legjobban vágyott egyetemére, sőt, vannak, akik egyik, a felvételi listájukon megjelölt képzésre sem jutottak be. Nem reprezentatív felmérésünk szerint a diákok mintegy egyharmadát érintették vagy érintik a gondok.
Azzal kapcsolatban, hogy tudnak-e a fentebb felsorolt problémákról és tesznek-e valamilyen intézkedést ezek megoldása érdekében, a Kulturális és Innovációs Minisztériumot és az Oktatási Hivatalt is megkerestük, válaszukat egyelőre még várjuk.
Ami azonban biztos, hogy a felvételi határozat/besorolási döntés közzétételét követően lehet élni jogorvoslat lehetőségével. A besorolási döntés legkésőbb 2024. augusztus 1-jén válik elérhetővé az E-felvételi rendszerében. Jogorvoslatra a besorolási döntés E-felvételiben történő megjelenését követő 15 napon belül lesz lehetőség közigazgatási per indításával.
A közigazgatási per keresetlevél benyújtásával indul, ennek illetéke 30 ezer forint, amit a felperesnek (a jelentkezőnek) pervesztesség esetén kell csak megfizetnie.
A jogorvoslatról bővebben a felvételi tájékoztatóban olvashattok.
Frissítés (2024.07.25. 13:32)
Az elszámolt pontokkal kapcsolatban az Oktatási Hivatal azt írja, ha valamilyen adminisztratív hiba történt, a pontok újraszámláltathatók.
"A besorolási döntés ismeretében 15 napig a jelentkezőknek lehetőségük van arra, hogy az [email protected] vagy a [email protected] e-mail címre röviden megírják álláspontjukat pontszámítással kapcsolatban. Az Oktatási Hivatal minden jelzést megvizsgál, és ha indokoltnak találja, módosítja a besorolási döntést. A jelentkező minden esetben válaszlevélben értesítést kap (még akkor is, ha a besorolási döntés módosítására nincs lehetőség, mert nem történt jogszabálysértés)" - írják.
A legfontosabb tudnivalók a 2024-es érettségi osztályozásáról és a felsőoktatási felvételiről |
|