szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Továbbra sincs döntés az idei érettségikről. A diákok kétségbeestek, nem tudják, mire számíthatnak - a legnagyobb gond a bizonytalanság. Olvasói véleményekből szemezgettünk.

"Én egy viszonylag színvonalas budai gimnáziumba járok. Matematikából emelt szinten, bioszból pedig középszinten szeretnék vizsgázni. Az érettségire való készülést, és a tételek kidolgozását már egy éve elkezdtem, mégis úgy gondolom, hogy nem tudnék a szokott időben levizsgázni" - írja egy olvasónk.

A legfőbb probléma szerinte az, hogy matekból nem tanultak minden olyan anyagot, ami benne lehet az érettségiben. Történelemből a Kádár-korszaknál tartanak, ezért maguktól kell émegrtenüink a rendszerváltást, a szavazási rendszert, és a munkavállalói alapismereteket, ami sok nehézséget okoz, mert a tanár nem tud online órát tartani - magyarázza. Biológiából a szóbeli vizsga fele a kísérletekről szól, erre a felkészülést azonban megakasztotta a jelenlegi helyzet.

"Igaz, hogy ismerem a mikroszkóp felépítését, tudom, hogy ki találta fel és mikor, de mit ér ez a tudás, ha még csak bekapcsolni se tudnám, nemhogy használni" - mesélte a végzős diák.

Alternatívákat javasolnak

Sok az időnk, amit a fontos tárgyak tanulására fordíthatunk, de úgy érezzük, hogy néhány tantárgyból magunkra vagyunk hagyva a felkészülésben - mondja. "Tudom, hogy ebbe nekünk nincs beleszólásunk, de szerintem a legjobb megoldás az lenne, ha az írásbelit a szokott időben, kisebb csoportokra osztva megtartanák, a szóbeli pedig teljesen elmaradna."

"Személy szerint azt a megoldást látom jónak, ami Nagy-Britanniában (tanári értékelések alapján kapják az érettségi jegyet) vagy Hollandiában (év végi jegyeket kapják meg érettségi jegynek) alkalmaznak" - írta egy másik olvasónk.

Elmaradnak az érettségik - tanáraik értékelik majd a diákokat Angliában

Angilában már megvan a megoldás: azok a diákoknak, akinek a koronavírus terjedése miatt elmarad az idei érettségi vizsgája, a tanáraik értékelése alapján kapnak majd osztályzatot - jelentette be az angol kormány.

Az oktatási kormányzat még nem döntött

Mint tudják az oktatás nem állt meg, folytatódik, csak digitális munkarendben. Jelenleg nem látunk olyan tényezőt, ami akadályozná azt, hogy meg tudjuk tartani rendesen az érettségit

- hangzott el a csütörtöki kormányinfón. Ahogy mi is írtuk, diákok véleménye megoszlik a 2020-as érettségi körül kialakult helyzetről. Sokan gondolják azt, a vizsgákat el kéne halasztani, azonban vannak olyan diákok is, akik úgy vélik fel tudnak készülni az érettségire és az lenne a legjobb, ha meg is tartanák őket. Arról, hogy milyen megoldások jöhetnek szóba az idei vizsgákkal kapcsolatban, itt írtunk korábban.

Mi lesz az érettségivel? Négy lehetőség áll a döntéshozók előtt

Maruzsa Zoltán nemrég azt mondta: ha a helyzet romlik, szóba jöhet mind az érettségi időbeni eltolása vagy egyéb megoldások keresése. De milyen megoldások? Összeszedtük a lehetséges alternatívákat.

Nem szeretnél lemaradni a legfontosabb információkról? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.