2020. február 15-én éjfélig van lehetőségetek jelentkezni a szeptemberben induló felsőoktatási képzésekre. A határidő egyre közeleg, ezért hoztunk néhány tippet, amivel igazán felkészültek lehettek a 2020-as felvételin.
1. Gondoljátok végig, hogy mit szerettek
Érdemes még egyszer végiggondolnotok, hogy milyen tantárgyakat szerettek, miben vagytok igazán jók és mely tárgyak tanulása okozza a legkevesebb nehézséget, esetleg örömet. Érdemes olyan szakot választanotok, ahol az általatok kedvelt tárgyak képezik a tudás alapját. Ebben a kérdésben fontos lehet a megjelölt szakok sorrendje is. Erről bővebben itt olvashattok.
2. Számoljatok
Ha tudjátok, melyik szakra/szakokra szeretnétek jelentkezni, akkor akár már most kiszámolhatjátok, hogy mennyi esélyetek van bejutni ezekre. Így tudtok tervezni, hogy mire kell jobban koncentrálnotok, és van lehetőségetek reálisan látni a helyzetet. Ha kíváncsiak vagytok, milyen ponthatárok voltak a kiválasztott képzéseken tavaly, akkor itt megnézhetitek őket.
3. A nyílt napok
Ha még bizonytalanok vagytok abban, hogy hová szeretnétek beadni a jelentkezéseteket, akkor mindenképpen látogassatok el több felsőoktatási intézmény nyílt napjára, hiszen nagyon fontos a személyes benyomás is. Ha viszont már biztosak vagytok a dolgotokban, akkor is érdemes ellátogatni a kiszemelt intézménybe, hiszen számos tapasztalatot lehet így szerezni és akár már most a kapcsolatépítés szempontjából is hasznos lehet egy nyílt nap.
4. Határidők és pontosság
Érdemes feljegyezni az összes határidőt a felvételivel kapcsolatban, többször ellenőrizni, nehogy elfelejtsetek valamit. A felvételi eljárás során mindent nézzetek át, több dokumentum is van, melyeket csak akkor fogadnak el, ha azokat hiánytalanul töltitek fel a rendszerbe. Ezekről a dokumentumokról itt olvashattok el mindent.
5. Próbaérettségi és tudásfelmérés
Ha van rá lehetőségetek, mindenképpen éljetek a próbaérettségi lehetőségével. Otthon is gyakorolhattok, akár a szóbeli vizsgákra is készülhettek így könnyebben veszitek majd az akadályokat, ha élesben vizsgáztok. Az előző évek érettséi feladatsorait itt nézhetitek meg.
Mit kell tenni, ha érettségizni szeretnétek, de nincs tanulói jogviszonyotok? Hol és meddig kell jelentkezni a vizsgára?
Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.
|