Egyenlőtlenség, koordinátageometria, sík- és térgeometria, gráfok, valószínűségszámítás – ilyen témakörök is szerepelnek a középszintű matekérettségi második, hosszabb és összetettebb feladatokból álló részében.
Ezek voltak a feladatok és a megoldások az emelt szintű matekérettségin: hivatalos javítókulcs.
Így kellett megoldani a tegnapi középszintű matekérettségit: itt a hivatalos megoldókulcs.
A matekérettségi összes feladatának megoldása egy helyen
Az érettségizők – ahogy azt a korábbi években megszokhatták – több szöveges feladatot is kaptak, amelyek közül kettő igen aktuális témához kapcsolódik. Az első – több matematika témakört érintő – feladat a Föld vízkészletéről, egy másik elektromos autókról szól.
Nagyon hosszú szöveges feladatokat kaptak a diákok a középszintű matekérettségi második részében - mondta az Eduline-nak nyilatkozó szaktanár, aki a feladatok témáit érdekesnek tartja.
A második feladatlap megoldására 135 percet kapnak a diákok. A II/A rész három, egyenként 9-14 pontos feladatot tartalmaz, mindegyik több részkérdésből áll.
A II/B rész három, egyenként 17 pontot feladatból áll – ezek közül az érettségizőknek kettőt kell választaniuk, és csak annak a kettőnek a megoldását értékelik majd a tanárok. Mindegyik feladat összetett, több matematikai témakört érint.
A matekérettségiről szóló, folyamatosan frissülő tudósításunkat itt találjátok:
Kedd reggel a matekérettségivel folytatódik a 2019-es tavaszi érettségi szezon - folyamatosan frissülő tudósításunkban minden fontos információt megtaláltok a feladatokról, diákokat és tanárokat kérdezünk az írásbeliről. És ami a legfontosabb: 13 órakor jövünk a nem hivatalos megoldásokkal.
Az első részről itt van a szaktanári vélemény:
Könnyűnek tartja a középszintű matekérettségi első részét az Eduline által megkérdezett szaktanár, mindössze két olyan feladatot talált, amelyben van egy-egy apró csavar.