2020 óta nem volt ilyen magas az önköltséges képzésekre felvett egyetemi hallgatók száma
A diplomájuk megszerzése bizonyos szakokon így akár több millió forint is lehet.
A diplomájuk megszerzése bizonyos szakokon így akár több millió forint is lehet.
Pizzát, ruhát, vonatjegyet régóta így veszünk, most már a tandíjat/UV-díjat/kolidíjat is befizethetjük kártyával.
Magyarországon alaposan a zsebébe kell nyúlnia annak a családnak, ahol egy felvételiző nem kerül be államilag finanszírozott képzésre.
Az Oktatási Hivatal (OH) figyelmeztet, hogy azok, akik a pótfelvételiben jelentkeztek egyetemre, sok helyen számolhatnak a változással.
Úgy kalkuláltatok, hogy nem lesz elég pontotok az álom szakotok állami ösztöndíjas képzésére? Ha megjelöltétek az önköltséges formát is, akkor van egy jó hírünk: akár 100 ponttal is alacsonyabb lehet a ponthatár. Mutatjuk a tíz legnépszerűbb szak tavalyi számait.
Nem mindenki állami ösztöndíjas képzésben kezdi majd el az egyetemet 2021-ben sem, így azokra is gondoltunk, akik tandíjat fizetnek majd az egyetemen. Milyen ösztöndíjakra pályázhattok – mutatjuk.
Beiratkoztatok az egyetemre, de néhány hét után úgy döntöttetek, mégsem szeretnétek ott tanulni? Vajon önköltséges hallgatóként ilyenkor is ki kell fizetnetek a teljes félévet, vagy az egyetemen töltött idő függvényében arányosan számolják el a tandíjat? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Valószínűleg nem fogtok bekerülni állami ösztöndíjas helyre? De mégis mennyit kell félretennetek félévenként, ha önköltséges formában tanultok tovább a legnépszerűbb szakokon? Mutatjuk.
Mennyibe kerülnek a legdrágább alap- vagy osztatlan képzések az egyetemeken? Mutatjuk, mennyire mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk azoknak, akik nem szereznek állami ösztöndíjas helyet a következő szakokon.
Hamarosan véget ér a 2020-as tavaszi félév az egyetemeken, elkezdődnek a vizsgák és mindenki megtudja, milyen eredménnyel zárja majd a távoktatást. De mi lesz az idei átsorolásokkal, erre is hatással van a vírushelyzet? Összeszedtünk mindet, amit a félév végén tudnotok kell.
A 2020-as felvételin is amellett, hogy sok diák kerül majd be államilag támogatott képzésre, nagy számban lesznek azok a hallgatók is, akik önköltséges képzésen tanulnak majd jövő szeptembertől. Mennyibe kerülnek a tandíjak a legnépszerűbb egyetemek képzésein?
Mind a tandíjak, mind a diákoknak folyósított ösztöndíjak terén jelentősek az eltérések a felsőoktatásban az Európai Unió tagállamaiban - állapítja meg az Európai Bizottság által pénteken közzétett kimutatás. A 2012-es adatok szerint a magyar hallgatók 43 százaléka fizet önköltséget, szociális támogatást 15 százalékuk, tanulmányi ösztöndíjat pedig az államilag finanszírozott képzésben tanulók mindössze 22 százaléka kap.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetemen tanulnátok tovább? Érdemes odafigyelnetek arra, hogy erre az intézményre más szabályok vonatkoznak, mint a többi állami egyetemre és főiskolára. Íme, a legfontosabb tudnivalók.
Mennyit kell fizetni a legtöbb diákot vonzó társadalomtudományi alapszakokért? Íme, a 2014-es árak.
Egymillió forintnál is többe kerül egy szemeszter 2014 legdrágább felsőoktatási képzésén, de azoknak is több mint 800-900 ezer forintot kell fizetniük, akik önköltséges fogorvosi vagy gyógyszerészeti szakra jelentkeznek. Íme, a dobogósok.
Mikor kell elkezdeni a spórolást a gyerek egyetemi tanulmányaira? Mennyit kell félretenni havonta? Kiszámolták.
A középiskolások továbbra is jó befektetésnek tartják a diploma megszerzését, döntő többségük szeretne továbbtanulni...
"Van tücsökszak, hangyaszak és orchideaszak: ez utóbbi értékes és ritka, kis létszámú képzés.
Az MSZP hatástanulmányt készít a tandíjmentes hazai felsőoktatási rendszer lehetőségének vizsgálatára - mondta...
Havi tíz-tizenötezer forintot veszítenek azok az egyetemisták, akik a 2013-tól kizárólag önköltséges formában induló jogi és gazdasági szakokon tanulnak: a jelenlegi szabályok szerint ők akkor sem kaphatnak ösztöndíjat és szociális támogatást, ha halmozottan hátrányos helyzetűek vagy kiemelkedő tanulmányi eredményt érnek el.