Akár már kedden benyújthatják a parlament elé a kutatóhálózat átszervezéséről szóló törvényjavaslatot
Bár bizonyos változtatásokat sikerült elérnie az igazgatóknak, a kutatók továbbra is aggódnak a modellváltás miatt.
Bár bizonyos változtatásokat sikerült elérnie az igazgatóknak, a kutatók továbbra is aggódnak a modellváltás miatt.
Így kisebb eséllyel hagynák el a diákok a bizonyítványukat.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) nemrég kiadott közleménye szerint már 10 hónapja várja a választ arra a törvényjavaslatra, amelyet még 2023-ban nyújtott be az Európai Bizottságnak. A Népszava értesülési szerint azonban az EB nagyjából akkor kaphatta meg a javaslatot, amikor az 2024. október 1-jén kikerült a kormány honlapjára.
Elfogadása után ez lehet a világ egyik legszigorúbb dohányzásellenes törvénye.
Bár egy héttel ezelőtt levették, most ismét napirendre tűzték a pedagógusok új tanfolyamairól szóló törvényjavaslatot.
Az energiaital-forgalmazás szabályainak megsértőire ugyanazok a szankciók vonatkoznának, mint az alkohol, a dohánytermék, illetve a szexuális termék értékesítésére vonatkozó szabályok megszegőire.
Ha a törvényt a parlament áprilisban elfogadja, akkor szeptember elsején már hatályba is léphet.
"A legtöbb esetben alig mozognak a gyerekek a tesiórán, egy strukturáltabb délutáni sportolás hatásosabb szerintem" – mondta lapunknak egy szülő miután megtudta, hogy a kormány új javaslatában még a sportoló diákoknak is kötelezővé tenné a heti ötszöri testnevelést. A kötelező testnevelés tovább növelné a diákok terheit, mégis szükségük lehet rá, mert a NETFIT-mérés szerint minden negyedik gyerek túlsúlyos vagy elhízott.
Szülői beleegyezéstől függetlenül tiltanák meg a kiskorúak közösségi média használatát.
Büntetés járhat az iskoláknak, ha nem vesznek fel arányosan elég hátrányos helyzetű gyereket. Hiába kapott Magyarország jelentős uniós támogatásokat, nem javult a roma tanulók helyzete.
A következő tanévtől ingyenessé válhat a jogosítványszerzés a középiskolások és a szakképzésben tanulók számára. A tervezet kivitelezéséről az autósiskolák egyelőre nem kaptak tájékoztatást, így sokan csak a sötétben tapogatóznak.
Több civil szervezet is demonstrációt hirdetett a Parlament elé.
A pedagógusokat korlátozó státusztörvény végső állapota nagyban befolyásolja, hogy Magyarország hozzájut-e az EU-s pénzekhez.
Még nehezebb helyzetbe kerülhet a nyelvoktatási piac az egyetemi-főiskolai nyelvvizsgaszabályok felpuhítása miatt, pedig a járvány, a 2020-as és 2021-es nyelvvizsga-amnesztia és a katatörvény miatt eddig sem volt könnyű dolguk a vizsgaközpontoknak és a nyelviskoláknak. A döntés ráadásul rossz hatással lesz a társadalomra, az ország gazdaságára és a munkaerőpiacra is.
A Pedagógusok Demokratikus Szervezete (PDSZ) közleményben reagált a kisvállalkozókat hátrányosan érintő törvényjavaslatra.
Az oktatással kapcsolatban most a legtöbb embert az iskolaőrség bevezetése foglalkoztatja, de a PDSZ szerint a Nemzeti Köznevelésről szóló törvény parlamenthez benyújtott módosító indítványában annál súlyosabb változtatások is vannak.
Az arizonai képviselőház elfogadta a törvényjavaslatot, ami minden diákot arra kötelezne, hogy iskolai és egyetemi sporteseményeken csak a születési nemüknek megfelelő sporteseményeken induljanak – írja az ABC News.
A kormány kérésére már kedden szavazhat az Országgyűlés a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény módosításáról - tartalmazza az előterjesztéshez hétfőn benyújtott, a parlament honlapján olvasható kivételességi javaslat.
Nem elsősorban a diákok, sokkal inkább egyes iskolaszövetkezetek járhatnak jól a diákmunka bérezéséhez kapcsolódó új törvényjavaslattal, amely rögzíti a közvetítőknek járó minimális szolgáltatási díjat – írta a Magyar Nemzet.