A világon elsőként neveltek holdtalajban magot termő növényt a MATE kutatói
A magokat jövőre az űrbe is fel szeretnék juttatni.
A magokat jövőre az űrbe is fel szeretnék juttatni.
Az eseményre hétvégén, szeptember 27-28 között kerül sor, de már most jó, ha megtervezitek, hogy miket szeretnétek megnézni.
A Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium diákja, Laskai Szilveszter a nagyon előkelő negyedik helyen végzett.
A 18 évig tartó kutatás eredményeként mostantól bárki megnézheti a legendás természettudós magángyűjteményében található összes könyvet, cikket és folyóiratot.
Az eROSITA űrteleszkóppal végzett több évnyi kutatásnak köszönhetően a kutatók elkészítették az égbolt eddigi legnagyobb térképét.
Az idei évben szeptember 29-én rendezik meg a Kutatók éjszakáját. Összegyűjtöttük azokat a programokat, amik szerintünk a legérdekesebbek lesznek.
Jelentős magyar siker született az Európai Unió által évente szervezett legrangosabb tehetségkutató verseny döntőjében.
Hirsch Edit vegyészmérnök, Zobor Annamária Ditta egyetemi docens, valamint Valkó Orsolya biológus kapták idén a L'Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjat.
Már a kísérlet sikerét is vitatták, de a bejelentés szerint Kvon Jungvan a társszerzők engedélye nélkül tette közzé az áttörésről szóló tanulmányt.
A Bécsi Orvostudományi Egyetem csütörtökön vehette át adományként Ludwig van Beethoven (1770-1827) koponyájának utolsóként fennmaradt darabjait.
Egy japán kutatás szerint a fogak elvesztése hatással lehet az agy memóriáért és tanulási képességért felelős részének zsugorodására.
Különleges vízi hüllő fosszíliákat fedeztek fel az amerikai Utah államban.
A tervek szerint a kocsi kétezer kilométernél is többet futhat egy kilónyi üzemanyaggal, erre szüksége is lesz, mert a tervezői megdöntenének vele egy tavalyi rekordot.
A Földhöz közel, a körülöttük keringő csillagoktól viszont távol vannak.
A diákok a szinusztétel alkalmazásával bizonyítanák a trigonometria alapját képező tételt.
Azt eddig is tudtuk, hogy a dinoszauruszok életének egy meteorit vetett véget, de egy friss kutatás szerint olyanok is becsapódhattak bolygónkba, amelyek elősegítették az élet kialakulását.
Több, mint 2,9 millió alvással töltött órát vizsgált meg az Apple, hogy meg tudják mennyire hatékonyan alszanak az emberek, de nem születtek túl pozitív eredmények.
A németországi Regensburgi Egyetem és az amerikai Brown Egyetem idegtudósaiból álló csapata megválaszolhatta a kérdést: mi is teszi a fiatalok agyát oly hatékonnyá.
Persze ezt is csak mértékkel érdemes "fogyasztani".
A Stanford Egyetem kutatói meglepő eredményre jutottak, amikor a tizenéves diákok agyát vizsgálták.