szerző:
Rodler Lili
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az eseményre hétvégén, szeptember 27-28 között kerül sor, de már most jó, ha megtervezitek, hogy miket szeretnétek megnézni.

Tudományos kalandozás a CsoPá-ban

A Csodák Palotája 2023 decemberében átette a székhelyét Csillaghegyre, ahol továbbra is káprázatos látnivalókkal várja a tudományra éhezőket. Az idei Kutatók Éjszakáján a CsoPa munkatársai interaktív játékterekkel és a Richter Gedeon labor látványos kísérletekkel várja az érdeklődőket, Varázslatos tudomány címmel, az Öveges teremben. Ez utóbbira, ha menni szeretnétek mindenképp regisztráljatok, mivel limitáltak a helyek, de az előadást 15:30-tól a 20:30-as zárásig két óránként megismétlik.

 

Robotok és vasútmodell-kiállítás

Ha mindig is érdekeltek titeket a robotok működése, mit tudnak csinálni, esetleg irányítanátok a mozgásukat, akkor ne hagyjátok ki az Ericsson Magyarország kiállítását a Magyar tudósok körútja 11-ben. Egyes robotokkal még akár beszélgetni is tudtok majd.

Nem vonz annyira a jövő tudománya? Az Ericsson csapata egy T-TRAK modellrendszerben épített terepasztallal is készül azoknak, akiket inkább a vonatok és a nosztalgia vonz. A terepasztalt a havas osztrák a vasutak ihlették, ami mindenkit elkalauzol a téli mesevilágba.

Bővebb információkat a programokról ide kattintva találhattok.

 

 

Vízen és levegőben…

A Bornemisza Péter Gimnázium, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola, Óvoda és Sportiskola két izgalmas programmal is készül a látogatóknak. Készítettek egy „útvesztőt”, ahol tengeralattjárók és csikóhalak segítségével kell megtalálni a Némóhoz vezető utat a vállalkozószelleműeknek. A kalandot viszont ravasz ráják és becsapós polipok nehezítik majd. A leggyorsabb kalandor viszont értékes jutalommal lesz gazdagabb.

Ha esetleg jobban izgat titeket az erdők élővilága, esetleg furdal a kíváncsiság, hogy miből épülnek a különböző madarak fészkei, hova ássa a róka az odúját, akkor vegyetek részt az iskola játékos ismeretterjesztő programján. Fészek- és odúépítés közben megismerkedhettek az erdő hangjaival, az állatok kommunikációjával, illetve az erdő nyújtotta természetes orvosságokkal az ottani élővilágnak.

Bővebb információt és a programok pontos helyét ide kattintva találjátok meg.

 

Nem csak Budapest, de Szeged, Debrecen és Kaposvár is készül a Kutatók Éjszakájára

Járjátok be a dínók birodalmát!

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara óvodásoknak és kisiskolásoknak szervez olyan programot, ahol teljes képet kaphatnak játékosan az őslények világáról. Dínócsontok felkutatása, kirakós és mikroszkópos ősmaradványlesés lesz a repertoárban.

A programra turnusokban lehet részt venni. Ide kattintva tudtok előzetesen regisztrálni, hogy semmiképp ne maradjatok le, ha menni szeretnétek.

 

Zene ereje

A Debreceni Egyetem kreatív feladattal várja az érdeklődőket. Chopin Tavaszi keringőjének meghallgatása után, a gyerekeknek lehetőségük nyílik a hallott zene képpé és mozgássá alakítására. Festéssel, szalagokkal esetleg kendőkkel és más textilekkel fejezhetik ki a bennük keltett érzéseket.

További információkat a programmal kapcsolatban ide kattintva érhettek el.

 

 

A kémia varázslatos világa

Mitől színes a tűzijáték? Hogyan készíthetünk oxigént? Ha érdekel titeket, hogy hogyan lehet otthon biztonságos körülmények között kísérletezni, illetve a hétvégén szeretnétek valódi vegyszerekkel kísérletezni, akkor látogassatok el a kaposvári Mathias Corvinus Collegium Alapítvány programjára.

A program látogatása előzetes regisztrációt nem igényel, de így is több turnusban indulnak bemutatók. Ide kattintva tudtok tájékozódni az időpontokról és a pontos helyszínről is.

 

A többi programért látogassatok el a Kutatók Éjszakája honlapjára. Rengeteg további, a listából kimaradt színes eseménnyel készülnek a szervezők.