Műveltségi kvíz: ismeritek ezeket a tudományterületeket?
Jól ismeritek legalább névről a különböző tudományterületeket? A következő kvízben kipróbálhatjátok, hányat ismertek.
Jól ismeritek legalább névről a különböző tudományterületeket? A következő kvízben kipróbálhatjátok, hányat ismertek.
A Lexilife nevű francia startup egy különleges olvasólámpát készített Las Vegas-i CES elektronikai szakkiállításra.
Ebben a tesztben azt kell kitalálnotok, melyik tudósról vagy filozófusról készült egy-egy festmény vagy fénykép. Hibátlan lesz?
Az ELTE Természettudományi Kara lemondja az intézmény folyóirat-előfizetésének nagy részét.
Otthon vagytok a fotográfiai, filmes és ipari találmányok világában? Teszteljétek a tudásotokat.
Nemrég zajlott le a Kutatók éjszakája, ennek apropóján hoztunk nektek egy tudományokkal kapcsolatos kvízt. Lássuk, ismeritek-e az alap területeket.
Több mint háromezer ingyenes programot szerveztek mára országszerte a Kutatók éjszakáján, pénteken és szombaton érdemes ellátogatni az egyetemekre, vagy éppen múzeumokba, könyvtárakba.
Hamarosan jön Kutatók éjszakája, hétvégétől lehet regisztrálni az eseményekre.
Ismeritek a különböző tudományterületeket? Lássuk, kitaláljátok-e, hogy melyik mivel foglalkozik.
Magyarország rendezi 2023-ban a Nemzetközi Informatikai Diákolimpiát.
14 millió - ekkora a nézettsége az egyik TED-Ed-videónak a YouTube-on. A tudományos és ismeretterjesztő előadások ingyen (angolul, de a legtöbbnél magyar felirattal) elérhetőek bárki számára. A legérdekesebb videók közül ajánlunk nektek néhányat.
Főleg az iskolások lehetnek az ausztrál tudósok által készített betűtípus legnagyobb nyertesei, az új típus ugyanis segít, hogy a leírt szövegeket könnyebben megjegyezze az olvasó.
A rákkutatás területén elért eredményeiért két tudós, James P. Allison és Hondzso Taszuku kapja az idei orvosi-élettani Nobel-díjat - jelentették be hétfőn a stockholmi Karolinska Intézetben.
Néhány hete az Eduline is beszámolt az ELTE kutatóinak legújabb sikeréről, az újfajta csoportos drónvezérlésről, ami szép utat tett már meg a nemzetközi sajtóban, többek között a Science Robotics címlapján is megjelent. Most Vásárhelyi Gábor a ELTE Biológiai Fizika Tanszékén működő robotikai labor vezetője mesélt az Eduline-nak kutatásukról.
Átadták a matematika Nobel-díjaként is emlegetett Fields-érmet. Négy remek kutató professzor, tanár gazdagodott a díjjal. Egyikőjüktől azonban nem sokkal azután, hogy átvette, el is lopták.
Madár- és halrajok viselkedését vették alapul az ELTE-s kutatók a drónok csoportos viselkedésének kidolgozásához. A magyar fejlesztésű csoportos drónvezérlésről számos rangos külföldi lap is beszámolt.
Jártasak vagytok a különböző tudományokban? Akkor ez a kvíz nem okozhat gondot. Teszteljétek tudásotokat.
Újabb világversenyen mutatják be a magyar egyetemisták által kifejlesztett Gloveye-t, amelynek segítségével a vak és gyengénlátó emberek is átélhetik az olvasás élményét. A különleges kesztyű – amelynek első prototípusát alig egy éve alkotta meg két BME-s hallgató – több millió ember mindennapjait könnyítheti meg.
Az érfestés során alkalmazott sugár- és kontrasztanyagdózist csökkentő módszer kidolgozásán dolgozik a Semmelweis Egyetem ötödéves orvostanhallgatója.
Nagyjából tizenhárom éves kor után már nem termel új idegsejteket az emberi agy memóriafunkciókban és tanulási folyamatokban részt vevő területe - állítják kutatók.