Tudtad, hogy már hat íz van? Vagy leragadtál négynél?
Hamarosan egy hatodik ízt is hivatalosan elismernek, amit az ember érzékelni tud. Eddig volt a sós, az édes, a savanyú, a keserű és az umami. Most eggyel emelik a tétet.
Hamarosan egy hatodik ízt is hivatalosan elismernek, amit az ember érzékelni tud. Eddig volt a sós, az édes, a savanyú, a keserű és az umami. Most eggyel emelik a tétet.
A kávé egészségességét ma már nem nagyon szokás vitatni, inkább a mennyiségről szoktak vitatkozni a tudósok, néhány havonta megjelenik egy-egy új kutatás az ideális mértékről. Nem mindig volt azonban így, még az olyan mai lelkes kávéfogyasztó országokban sem, mint Svédország – írta az Index.
Csütörtökön lesz a hirosimai és a nagaszaki atomtámadás 70. évfordulója. Ez alkalomból 5 tévhitet gyűjtöttünk össze az támadásról.
Szerinted hol él a legtöbb milliárdos és hol a legnagyobb az államadósság? Most egy érdekes térképen megnézheted.
A japánok megőrültek a szőrös kis nyuszinak tűnő dologért, de mára már az egész internetet bevette.
Gondolkodtál már azon, vajon mi történik a szervezetedben, miután megittál egy doboz szénsavas üdítőt?
Elképesztő felvételeket készített az Időkép meteorológiai ballonja, ami a vihar villámtevékenységét vette fel.
Lehet, hogy ti is láttátok már azt a hírt a Facebookon, hogy különös égi jelenségnek leszünk tanúi ma éjjel. Állítólag kék lesz a Hold. De csak állítólag.
Láttatok már vízgömbbe dobott pezsgőtablettát? És mindezt egy űrállomáson?
Azt tudjuk, hogy Indiában vagy épp Kínában jóval többen élnek, mint bármely más országban, azt viszont nem gondoltuk volna, hogy népességét tekintve pár indiai tartomány simán kenterbe veri nem csak Ausztráliát és Kanadát, de Oroszországot is. Ez a nap képe.
Miért olyan elterjedt a nézet, hogy az emberi lélek 21 grammot nyom, miért pont ennyit, és mi ebből az igazság? Újabb tudományos tévhitet leplezünk le.
Csak nehezen jutnak eszedbe a dolgok? A tudósok szerint egy kis alvás segíthet.
Mivel helyettesítették a vécépapírt, és hová ürítették az éjjeliedényeiket az ókori rómaiak? Ezt biztosan nem tanították töriórán.
Egy animációban mutatják be, milyen lenne, ha fénysebességgel száguldanánk végig a Naprendszerben.
A jó testtartás egész életünkben fontos: nem mindegy, hogyan állunk, hogyan ülünk és mint kiderült, az se mindegy, hogyan alszunk.
Az ókori Görögországot mint a demokrácia bölcsőjét emlegetik, pedig a mai értelemben véve nem is volt demokrácia, ráadásul maguk a görögök is utálták.
Ki az állatvilág legerősebb tagja, és ki az önvédelem mestere, az édesvizek legmenőbb fenevada, vagy éppen a legnagyobb túlélő? A Buzzfeed zseniális videójában hat olyan állatot mutatnak be, akikkel akár szuperhősös filmet is lehetne forgatni.
Felejtsétek el, amit az óvodában gondoltatok a Napról, és azt is, amit a filmekben láttatok: ezzel a négy tudományos ténnyel bebizonyítjuk, hogy a világűr egyáltalán nem olyan, mint amilyennek elképzeltétek.
Kiderült, miért tartják az emberek idegesítőnek a sikoltozást. A New York Egyetem kutatói bebizonyították, hogy az emberi sikoly minden más hangnál hatékonyabban ingerli az agy félelemközpontját, a gyors hangerőváltozások és a durvaság miatt vált ki érzelmi reakciókat.
Mi történik, ha a magasból ledobsz egy kosárlabdát? Nos, valószínűleg fejen találsz valakit. De mi van akkor, ha brutálisan magasból dobod le?