Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint felháborító, hogy a külsős tanfelügyelők díjazására hamarabb jut többletforrás, mint a pedagógusok bérrendezésére.
Érdekes kormányhatározatra bukkant a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), oldalukon azt írják, az Emberi Erőforrások Minisztériuma évente közel egymilliárd forintot kap arra, hogy "áttekintse és megerősítse" a tanfelügyeleti rendszert.
Ráerősít az Oktatási Hivatal a tanfelügyelők képzésére, mert a pedagógiai-szakmai ellenőrzést végző szakértők közül sokan vonulnak nyugdíjba a következő egy-két évben, és nem minden szakterületen van elegendő utánpótlás - értesült szerdai számában a Magyar Nemzet.
Közzétette a pedagógiai-szakmai ellenőrzések, tanfelügyeleti látogatások és önértékelések eljárásrendjét, elvárásait, eszközeit és módszereit tartalmazó – frissített – kézikönyveket az Oktatási Hivatal.
"Mit ér bármilyen adminisztratív ellenőrzés, ha közben a "bármilyen szakos" és "képesítés nélküli" pedagógusokat is lasszóval kell fogni?" - teszi fel a kérdést a Facebookon a Független Tanerők Hangja.
2017-ben várhatóan 2438 vezető (intézményvezető, tagintézmény-vezető, intézményegység-vezető) és 1950 intézmény országos pedagógiai-szakmai ellenőrzésre kerül sor.
30 ezer tanárnak minősítési eljárásban kell részt vennie, több mint 12 ezer pedagógust pedig tanfelügyelők ellenőriznek jövőre. Szeptember 1-jén több tucat iskolában nem indul több gimis osztály. A tanárok fizetése átlagosan 3,5 százalékkal növekszik.
A tanfelügyeleti rendszer zavartalan működéséhez legalább ötezer szakértő kell, a nyáron ezer, december közepéig további négyezer szakértő felkészítése történik meg - írta a Világgazdaság.
Már hat osztályban kell az új kerettantervek szerint tanítani, kísérleti jelleggel bevezetik az új, állami tankönyveket, több diák tesizik mindennap - összegyűjtöttük a következő tanév legfontosabb, diákokat érintő változásait.
Több évfolyamon kell az új tantervek alapján tanítani, indul a tanfelügyelet, megalakult a pedagóguskar, és emelkedik a fizetés. Összegyűjtöttük a következő tanév legfontosabb, a tanárokat érintő változásait.
Egyre többet lehet tudni arról, hogyan ellenőrzik majd a tanfelügyelők a pedagógusok munkáját - a tanároknak például egy személyes interjún is részt kell venniük. Az Oktatási Hivatal nemrég kibővített útmutatójából összeszedtük, milyen kérdésekre számíthatnak a gimnáziumi pedagógusok.
Dokumentumokat elemeznek, tanári és iskolaigazgatói interjút készítenek és órákat is látogatnak szeptembertől a tanfelügyelők. Mit ellenőriznek az órákon? Milyen szempontok alapján értékelik a pedagógusok munkáját?
Nemcsak az általános és középiskolai tanárok, hanem a kollégiumi nevelők munkáját is ellenőrzik majd a tanfelügyelők, akik megnézik az óraterveket, a diákok szobáját, a csoport- és a kollégiumi naplót is.