Veszélyes-e az iskolakezdés - mit mond a tudomány?
Nem csak nálunk, hanem a legtöbb országban szeptember elsejével újra elindul a tanév és az iskolába járás. De vajon veszélyes a sulik újranyitása?
Nem csak nálunk, hanem a legtöbb országban szeptember elsejével újra elindul a tanév és az iskolába járás. De vajon veszélyes a sulik újranyitása?
Holnap ilyenkor már mindenki újra az iskolapadban várja majd, hogy kiderüljön, hogyan is fog kinézni az idei tanév. A kérdéslavina azonban elindult és a facebook-csoportokba már érkeznek a különösebbnél különösebb - sajnos jogos - kérdések és válaszok.
Az iskoláké lesz a felelősség a járványügyi kérdésekben, de az oktatási tárca nagyvonalúan biztosítja majd a fertőtlenítőszert.
A jelenleginél nagyobb szigort is elfogadnának a szülők, ha az idei iskolakezdésről kérdezik őket. A hvg.hu utánajárt, mi az általános vélemény a tanévkezdés előtt pár nappal.
Több országban is a tanévkezdés elhalasztásával válaszolnak a legújabb járványügyi fejleményekre.
Szeptemberben diák- és tanári érdekképviseletek is sztrájkra készülnek Spanyolországban, hogy így követeljék a biztonságos tanévkezdést.
Ugyanis az Európai Unió következő fejlesztési ciklusában helyet kap ez a köznevelési stratégia is, ami a 2021 és 2030 közötti időszakra vonatkozik majd.
Minden iskolában - meghatározott fertőtlenítőszerrel - nagytakarítást végeznek a tanév kezdetén, és ezt minden nap meg kell ismételni.
Lehetségesnek tartja az emberi erőforrások minisztere a járványügyi adatok alapján, hogy Magyarországon szeptember 1-jén a hagyományos formában kezdődjön meg a nevelés-oktatás.
Az utóbbi hetekben sorra jelentették be az országok, hogyan indítják el a következő tanévet járványhelyzet idején. Elég eltérő megoldások születtek, ezért most összegyűjtöttük egy cikkben, hogy mi a jelenlegi állás.
Tegnap este fél 10-kor az iskolák intézményvezetői megkapták azt a járványügyi intézkedési tervet, amely a 2020/21-es tanévben lesz érvényben.
Eljárásrenddel segíti a felsőoktatási intézményeket a tanévkezdésre felkészülésben az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).
Svéd kutatók egy csoportja például azt javasolta: kötelezzék maszkviselésre a diákokat az iskolában annak érdekében, hogy megfékezzék a koronavírus terjedését.
Bár még javában tart a nyári szünet, sokan már ilyenkor azt számolgatják, mikor lesz a következő pihenő. Itt megnézhetitek a 2020/2021-es tanév tanítási szüneteinek a pontos dátumait.
Hamarosan kezdődik a következő tanév, ezért a különböző országok sorra jelentik be a tanévkezdéssel kapcsolatos intézkedéseiket. Már Romániában, Szerbiában és Törökországban is megszületett a döntés.
Az oktatásért felelős minisztérium részletes járványügyi intézkedési protokollt ígért az iskoláknak, de azt még nem tudni, hogy ez mikor jut el az intézményekbe.
A hamarosan megjelenő rendelet szerint a tanév hagyományosan, szeptember 1-jén indul.
Egyelőre úgy néz ki, a kormány továbbra is arra készül, hogy hagyományos rendben kezdődhet meg az új tanév szeptemberben. Viszont azt, hogy ez így is marad-e, vagy esetleg megint lesznek majd iskolabezárások, még nem lehet tudni. Éppen ezért igyekeznek minden eshetőségre felkészülni. De mit jelent ez a sajátos nevelésű igényű (SNI) tanulókra nézve?
Idén gyerekenként átlagosan 33 560 forintot terveznek elkölteni a szülők az iskolakezdésre, míg tavaly ez az összeg átlagosan 15-25 ezer forint között mozgott - közölte a Vatera online piactér online kérdőíves felmérése alapján kedden az MTI-vel.
Legalábbis a Magyar Nemzet szerint a kormány a hagyományos iskolakezdésre készül, de ha kell, "rendeleteket is hoznak majd".