Nemzeti Pedagógus Kar: nehéz lesz pótolni az oltást elutasító tanárokat
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma elhalasztotta a kötelező oltásokat is érintő sztrájktárgyalásokat.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma elhalasztotta a kötelező oltásokat is érintő sztrájktárgyalásokat.
Új munkaviszony sem létesíthető a védettség igazolása nélkül az egyetemen.
Bár a 12 év alatti diákok nem kaphatnak oltást, a 12-19 évesek több mint fele védett a koronavírus okozta betegséggel szemben.
A tanár be volt oltva, ennek ellenére kapta el a vírust.
Bár az iskolaigazgatók megtudhatják, a tanárok és dolgozók közül kik oltatták be magukat, a minisztérium azt ígéri, semmilyen hátrány nem éri a későbbiekben azokat, akik nem kérik az oltást.
Péntek este új kormányrendelet jelent meg, ami lehetővé teszi az iskolaigazgatóknak, hogy megtudják, a dolgozóik közül kik kapták meg az oltást.
Egy interneten terjedő álhír miatt döntöttek így.
Orbán Viktor ma reggeli interjújában a középiskolások oltásáról is beszélt.
Csütörtöktől vasárnapig a szakképző iskolák és technikumok regisztrált munkatársai is megkaphatják a védőoltást.
Azok a tanárok, akik az érettségi alatt kapnák meg a második oltásukat, hamarosan újabb értesítést kapnak majd az időpontról - hangzott el a mai sajtótájékoztatón.
A visszatérésről csak abban az esetben lehet szó, ha napi 100 fő alá csökken a napi halálos áldozatok száma - mondta a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke.
A tanárok oltásáról és az érettségiről is kérdezte a Nemzeti Pedagógus Kar elnökét, Horváth Pétert podcastjában a hvg.hu.
Több mint négyszáz kórházi oltóhelyen csütörtökön rendben elkezdődött a már korábban regisztrált óvodai és iskolai pedagógusok soron kívüli oltása - közölte a koronavirus.gov.hu.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) is azt javasolja, hogy a teljes védettség, azaz a második oltás megszerzéséig maradjon a digitális oktatás. Mivel április 1-jén kapja meg az első oltást a tanárok nagy része, így szerintük május első hetére alakulna ki a kellő védettség.
A pedagógusok és a köznevelésben dolgozók 75 százaléka regisztrált hétfő éjfélig a koronavírus elleni oltásra, közülük korábban mintegy 32 ezren már legalább az első oltást megkapták - mondta az emberi erőforrások minisztere.
Négy oktatási szakszervezet és szakértők közösen kérik a kormányt arra, hogy hagyjanak időt az oltások után a védettség kialakulására.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) szerint sokan kaptak felszólítást, hogy regisztráljanak az oltásra, pedig korábban már megtették.
Csak így nyithatnak újra az iskolák és óvodák a miniszterelnök szerint.
A tervek szerint április első napján indul az első kör, az érintettek SMS-ben kapnak majd értesítést a részletekről.
Két ütemben fogják oltani az oktatásban dolgozókat, április 19-én nyitnak az iskolák, eddig ötszáz önkéntes jelentkezett a kórházakba, hamarosan alig marad állami egyetem az országban, lejárt a Színművészeti 26 oktatójának felmondási ideje. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.