Bár az iskolaigazgatók megtudhatják, a tanárok és dolgozók közül kik oltatták be magukat, a minisztérium azt ígéri, semmilyen hátrány nem éri a későbbiekben azokat, akik nem kérik az oltást.
Tájékoztatom, hogy a tárca nem kötelezte adatgyűjtésre az iskolaigazgatókat és természetesen semmilyen hátrány nem éri a későbbiekben azokat, akik nem kérik az oltást
- válaszolta Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára Arató Gergely DK-s képviselő írásbeli kérdésére. A politikus azt szerette volna megtudni, hogy valóban adatgyűjtésre kötelezte-e a minisztérium az iskolaigazgatókat.
Hétvégén derült ki ugyanis, hogy egy friss rendelet értelmében az óvodák, kollégiumok és iskolák vezetői megtudhatják, hogy a náluk közalkalmazottként vagy munkaviszonyban dolgozók (közülük a szöveg nem a tanárokat, hanem a gazdasági, ügyviteli, műszaki, kisegítő munkát végzőket emeli ki külön) megkapták-e a Covid elleni oltást, illetve „az egyéb módon védettséggel rendelkező személyeknek” meddig tart a védettségi időtartama.
A szabály csak az Emberi Erőforrások Minisztériuma alá tartozó iskolákra vonatkozik, a szakképzésre nem, hiszen az az Innovációs és Technológiai Minisztérium területe.
Rétvári Bence válaszában kiemelte, a kormány célja, hogy az iskolák továbbra is jelenléti oktatásban tudjanak működni. Hozzáteszi, a jogszabályok szerint az oltási jelentkezéseket az iskola orvosa kezelni, az adatok pedig a diákok egészségügyi kartonjának részei lesznek.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|