Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ma már csak nevetünk a zoom-bakikon és a félreértéseken, amit az online oktatás hozott az életünkbe. Összeszedtünk tíz vicces pillanatot, amivel mindenki találkozott az elmúlt lassan egy évben.
Már egy ideje része a napjainknak a távoktatás minden szépségével és árnyoldalával együtt. Lassan úgy ismerjük a Google Classroom minden funkcióját, mintha mindig is ilyen lett volna az "osztályterem", és csukott szemmel is megy a Zoom-belépés.
Akadozik vagy egészen egyszerűen elérhetetlen a Köznevelési Regisztrációs és Tanulmányi Alaprendszer azaz a KRÉTA, a fenntartó szerint kibertámadás lehet az oka.
A felkészülés hosszú, az egymást követő vizsganapok mentálisan és pszichésen is megterhelőek – mondja az érettségiről dr. Gács Boróka és Kovács Petra tanácsadó szakpszichológus. Úgy látják, fontos, hogy a felnőttek elismerjék és kimondják: a világjárvány és a hónapok óta tartó digitális oktatás ellenére az érettségi elvárások nem csökkentek, ennek pedig igenis nehéz megfelelni 18 évesen.
Tanítási napokon ebédet, valamint tízórait és uzsonnát kell biztosítani, ez a szabály érvényes akkor is, ha az iskolák zárva vannak vagy digitális oktatás van. Mégis hogyan működik ilyenkor az iskolai menza?
Nagyon vártuk a második félévet annak reményében, hogy akkor talán már visszaállhat pár dolog a normál kerékvágásba és esetleg kinyitnak az iskolák, egyetemek, de úgy néz ki, hogy erre még várnunk kell egy kicsit. Megnéztük, mi a helyzet a külföldi egyetemeken és iskolákban.
Egyes gyakorlati képzések továbbra is a hallgatók jelenlétével zajlanak majd, de alapvetően online oktatással kezdik meg az új félévet februárban a felsőoktatási intézmények. Az egyetemek folyamatosan figyelik az intézkedéseket és ezek függvényében alakítják az oktatást.
Szerbiában újranyítottak az iskolák, de még teljesen állt vissza a normál rendszer. Egy hétig tantermi oktatásban vesznek részt a diákok, egy hétig pedig otthonról tanulnak.
Ausztriában a tervezett január 18-a helyett csak egy héttel később, január 25-én térhetnek vissza a diákok a tantermekbe - jelentette be Heinz Fassmann osztrák oktásügyi miniszter.
Az aktuális érettségi vizsgák esetleges eltörlése már második éve tartja lázban a végzősöket. Bár a jelenlegi álláspont szerint marad minden a régiben, sőt 2021-ben szóbeli vizsgák is lesznek, érdekes elgondolkozni azon, vajon megoldás lehet-e az utóbbi hónapokban kialakult helyzetre a központi vizsgák törlése.
Bár a korlátázások nagy részét mindkét országban meghosszabbították, úgy döntöttek, hogy január 18-tól a diákok fokozatosan visszatérhetnek az iskolapadokba.
Már csak néhány napjuk van a szülőknek, hogy leadják a tankötelezettség halasztásával kapcsolatos kérelmeket. Újabb egyetemek kerülhetnek alapítványi kézbe. Megvan, hol kaphat helyet a Fudan Egyetem budapesti campusa. Marad a távoktatás a középiskolákban, és ilyen lesz az élet az OKJ-s képzések után. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.