Az SZTE hallgatóinak tartott szemináriumot Karikó Katalin
Karikó Katalin 1973-ban kezdte el szegedi tanulmányait biológus szakon, most egykori egyetemén tartott szemináriumot.
Karikó Katalin 1973-ban kezdte el szegedi tanulmányait biológus szakon, most egykori egyetemén tartott szemináriumot.
A program célja, hogy 10 ezer általános és középiskolás diáknak megtanítsák az alapszintű újraélesztés technikáját.
Jövő héten csütörtökön érkezik egykori egyetemére a Nobel-díjas kutató.
A kutatók olyan komplex terápiás rendszert szeretnének felállítani, amely lehetővé teszi a jövőben a központi idegrendszert támadó betegségek eszközös terápiás kezelését akár már otthonról is.
Kipróbálnád, milyen egyetemistának lenni, de még csak középiskolás vagy? A Szegedi Tudományegyetem 12 alapozó képzést hirdet azoknak, akiknek nem sikerült a felvételijük, de szeretnék folytatni tanulmányaikat, vagy akik később az SZTE-n tanulnának, és szeretnének már most haladni a tananyaggal
A Texasi Egyetem egészségtudományi központjában Babócs Dóra mentora a világ egyik legjobb és leghíresebb érsebésze lesz.
Februárban jelentette be Gulyás Gergely, hogy az összes miniszter lemondott a kuratóriumokban betöltött pozíciókról. Erre azért volt szükség, mert a politikai befolyásra hivatkozva megtagadta a friss Erasmus+ támogatásokat az Unió. A lemondások ellenére azonban még mindig kormányközeli személyek vannak a vagyonkezelő alapítványokban.
Sorra jelentik be a július 26-án esedékes közös ponthatárváró események programjait.
Modellváltás, Erasmus-ügy, az akadémiai szabadság romlása. Ez csak néhány azok közül a tényezők közül, melyek ahhoz vezethettek, hogy az elmúlt három évben egyre hátrébb csúsztak a QS felsőoktatási rangsorában a modellváltáson átesett magyar egyetemek.
Közzétette az idei felsőoktatási rangsorát a Quacquarelli Symonds (QS). A listába több magyar egyetem is felkerült, a világ legjobbja pedig ismét (már több mint tíz éve folyamatosan) a Massachussets Institute of Technology lett.
A Fidesz márciusban leszavazta a Momentum emeléssel kapcsolatos határozatát, ekkor az egyetem vezetőségéhez fordultak, akikkel végül sikerült megállapodniuk.
Bár még mindig nincsenek sokan, az utóbbi években több hazai egyetem is szerzett valamilyen nemzetközi minősítést – vagy egy-egy programjára vagy az egész intézményre. Vizsgamentesség, külföldön is értelmezhető diplomák – ilyesmit ígérnek, miközben az egyik érintett intézménynél azt mondják: a szervezetek abba nem szólnak bele, milyen tárgyakat tanítanak, inkább azt kérik számon, hogy céltudatosan tervezzék meg azokat.
Ráadásul ő sem első helyen, és más szakokon sincs tömeges jelentkezés.
Súlypont vezérelt gördeszkát készített Kónya Szabolcs Levente, a frissen végzett mechatronikai mérnök. Extrém sportszerével a Tudományos Diákköri Konferencián is sikert aratott.
Már más egyetemen is alkalmazták ezt a modellt: egy kormánytag helyére egy kormányközeli, de papíron az államtól független ember kerül a kuratóriumba a brüsszeli kifogások után.
A szegedi bölcsészkaron a plágiumszabályzatba már bekerültek a mesterséges intelligenciával íratott beadandók, a Műegyetem pedig részt is vesz az MI-szűrés fejlesztésében. Közben bár van olyan felismerőprogram, amely magyarul is érzékelni tudja, ha egy szöveget a ChatGPT készített, a szakmában már elkezdtek azon is gondolkodni, a technológiai versenybe lépéshátránnyal való beszállás helyett hogyan lehetne újragondolni a módszereket.
A budapesti intézmények mellett számos vidéki egyetem és a korábban magyar kötődésű külföldi egyetem, a CEU is helyet kapott a Quacquarelli Symonds tudományterületi listáján. Összegyűjtöttük a részletes eredményeket.
Nemcsak a tudományos fokozattól, de a tudományterülettől és egyetemi kartól is függ a tanárok, adjunktusok és tanársegédek bére.
Nem kell feltétlenül Londonig, New Yorkig vagy Szingapúrig utazniuk azoknak, akik nemzetközileg is elismert üzleti vagy menedzsmentképzésre szeretnének jelentkezni. Több magyar egyetemnek, illetve budapesti kampusszal rendelkező külföldi intézménynek vannak magasan jegyzett gazdasági szakjai.
Többek között a nyíregyházi, a pécsi és a szegedi egyetem is extra ösztöndíjakkal ösztönözné a felvételizőket arra, hogy valamelyik pedagógusképzésre jelentkezzenek.