OKJ vagy szakképzés érettségi nélkül: itt vannak a szabályok
Hatalmas tévhit, hogy minden OKJ-s képzéshez vagy szakképzéshez érettségi kell. Összeszedtük a legfontosabb szabályokat.
Hatalmas tévhit, hogy minden OKJ-s képzéshez vagy szakképzéshez érettségi kell. Összeszedtük a legfontosabb szabályokat.
Nagy tévhit, hogy valamennyi szakképzésen ingyenesen vehettek részt. Mutatjuk, miket érdemes tudni az induló szakképzésekről.
Nyilvánosságra hozta az idei középiskolai felvételi statisztikáit az Oktatási Hivatal. Mutatjuk a legnépszerűbb szakképzőiskolában tanulható szakmákat.
Nyilvánosságra hozta az idei középiskolai felvételi statisztikáit az Oktatási Hivatal. Mutatjuk a legnépszerűbb technikumban tanulható szakmákat.
Marad az alacsony kamat és a kamatmentesség is.
A hónap végén a szak- és a felnőttképzésben is bevezetik a támogatást. Mutatjuk a részleteket.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szerint az Innovációs és Technológiai Minisztérium a változtatásokat célzó törvényjavaslattal elismeri, hogy kapkodva, rohamtempóban, a társadalmi egyeztetés és a jogalkotás normáit felrúgva áterőltetett szakképzési törvényt módosítani kell.
Úgy tűnik, a hatálybalépés után volt idő átolvasni, most ötvennél is több paragrafusát kell módosítani a 2020. januárjától fokozatosan bevezetett új szakképzési törvénynek.
Több tucat diák vizsgázott le május elején a néhány hónapja létrehozott műhelyiskolákban, ahol nincs tanterv és tankönyv, csak szakmai képzés. A kísérleti programmal a korai iskolaelhagyók számát csökkentenék, a lemorzsolódási adatok ugyanis még mindig siralmasak. Minden kilencedik-tizedik 18-24 éves szakma és érettségi nélkül próbál boldogulni a munkaerőpiacon. Általában nem sok sikerrel.
A technikumok sikeresen megszervezték az érettségi vizsgákat, azonban a szakképzésben sem értek még véget a megmérettetések. Hétfőtől kezdődnek a szakmai írásbeli vizsgák, hamarosan gyakorlati tudásukról is számot adhatnak majd a fiatalok - jelentette be Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára.
A nyolcadikosok 41 százaléka technikumokban tanul tovább - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szakképzésért felelős helyettes államtitkára.
Az innovációs és technológiai miniszter egyedi határozata értelmében májusban és júniusban, szigorú óvintézkedések mellett adhatnak számot tudásukról a szakképzésben vizsgázók - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium tervei szerint májusban adhatnak számot tudásukról a szakképző intézményekben vizsgázók - áll a minisztérium vasárnapi közleményében.
Csütörtöktől vasárnapig a szakképző iskolák és technikumok regisztrált munkatársai is megkaphatják a védőoltást.
Melyik módszer a legjobb, és ki dönti el, hogyan számolják a pontjaitokat az idei felvételiben? Fontos kérdésekre válaszolunk.
A központi írásbelik és a pótvizsgák is megvoltak, már csak a szóbelik és a középiskolai jelentkezés van hátra. Összegyűjtöttük az összes hasznos infót és határidőt, amit a diákoknak és a szülőknek tudniuk kell a 2021-es középiskolai felvételiről.
A 2021-től életbe lépett szakképzési rendszerben is megmarad a két ingyenesen megszerezhető szakma? Mutatjuk a friss szabályokat és a legfontosabb részleteket.
Szakgimnáziumok helyett technikumokba, szakközépiskolák helyett szakképző iskolákba jelentkezhetnek a szakmatanulást fontolgató diákok, szeptemberben ugyanis elstartolt az új szakképzési rendszer.
A felnőttképzőknél nagy a roham az év utolsó napjaiban, a szakképzés átalakítása miatt ugyanis december 31-ig hirdethetnek tanfolyamokat a régi rendszerben.
A felnőttképzésben is elérhető lesz a dobbantóprogram, ami alapvetően a nyolcadik osztályt be nem fejező, de már 16 éven felüli tanulóknak szól.