A szakképzésben már zajlik az oktatók teljesítményértékelése, a májusi bérfejlesztésük múlik rajta
A közoktatásban még nem tesztelik a teljesítményértékelési rendszert, a szakképzésben oktatóknak viszont már most is részt kell venniük benne.
A közoktatásban még nem tesztelik a teljesítményértékelési rendszert, a szakképzésben oktatóknak viszont már most is részt kell venniük benne.
A szakképzési centrumok hiába fenyegetik a sztrájkban résztvevő kollégáikat, a törvénymódosítás szerint nekik már nincs beleszólásuk az akciókba - véli Nagy Erzsébet, a PDSZ ügyvivője.
Egyre több helyen bukkan fel a "Veletek vagyunk!" felirat - a diákok országos ülősztrájkot és élőláncot, a tanárok és szülők szolidaritási akciókat, a szakképzésben dolgozók figyelmeztető sztrájkot tartanak. Ma van a szolidaritás napja - egy éve sztrájkoltak először a pedagógusok, itt követhetitek az eseményeket.
Kétórás figyelmeztető sztrájkkal csatlakoznak a szakképző iskolák tanárai az eddigi tiltakozásokhoz.
2023-ban legalább 15 százalékkal emelkedik a szakképzésben oktatók fizetése – ezt még decemberben jelentette be a Kulturális és Innovációs Minisztérium. De nem mindenki kap majd ugyanakkora emelést.
Többszöri nekifutás után két évvel ezelőtt újra átalakította a szakképzési rendszert a kormány. A legnépszerűbb iskolatípus a technikum, ahol öt év alatt érettségit és szakmai végzettséget is szerezhetnek a diákok.
Januártól 10 százalékkal, majd májustól – visszamenőleg – további 5 százalékkal emelkedik a szakképzésben oktatók bére.
A leendő oktatási szakasszisztensek óvodában, bölcsődében, iskolában, gyermekotthonokban is dolgozhatnak majd.
Több szakképzési centrumban is 35 perces, rövidített órákat rendeltek el, ami miatt a diákoknak gyakorlatilag minden negyedik órája elmarad.
Az innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkár a Magyar Szakmai Kamarák Szövetségének III. konferenciáján jelentette be a kormány tervét.
A támogatásra azok pályázhatnak, akik szakképzésben tanulnak és hátrányos helyzetűek, emellett jó tanulmányi eredményeik vannak.
A szakképzésben is komoly oktatóhiány van, főleg a műszaki és a természettudományos tárgyakat tanítókat nehéz megtalálni, és az iskolai rendszerben tartani.
Nem vettek fel egyetemre vagy főiskolára? Érdemes utánajárni, milyen lehetőségeitek vannak a szakmaszerzésre, ez is jó B terv lehet.
Erről Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter beszélt a pénteki kormányinfón.
„Komplex reáltárgyakról” is beszélt Csák János, a kulturális és innovációs miniszteri poszt jelöltje erről az Országgyűlés vállalkozásfejlesztési bizottságában, szerdán. A leendő tárcavezető kitért a modellváltásra is, képviselői kérdésre azt mondta, nem szerepel a tervek között újabb egyetemek modellváltása.
Idén több mint 98 ezer tanuló: 85 286 nyolcadikos, 7829 hatodikos és 5299 negyedikes felvételizett középiskolába - tájékoztatta az Oktatási Hivatal kedden az MTI-t.
Jocó bácsi sem hagyta szó nélkül Orbán Viktor tegnapi kijelentését, amiben a diákoknak és a tanároknak is üzente: "nem fogtok ennél jobb ajánlatot kapni egyetlen más országból sem".
A parlamenti választáson a szavazók igent mondtak arra is, amit az elmúlt tizenkét évben a szakképzésben elért a kormány - erről is beszélt Orbán Viktor a Szakma Sztár Fesztivál megnyitóján.
Elindult az Apáczai-ösztöndíjprogram – erről Pölöskei Gáborné szakképzésért felelős helyettes államtitkár beszélt hétfőn. A támogatást hátrányos helyzetű, jó tanulmányi eredményű diákok kaphatják meg.
A szakképzésben dolgozók bérének emelését, a kötelező óraszámok rendszerének visszaállítását, az ágazati szakmai pótlék bevezetését követeli a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), amely sztrájkbizottságot alakított. A kormánynak öt napon belül meg kell neveznie, kivel tárgyalhatnak a követeléseikről.