Marosvásárhelyen online oktatásra kényszerültek a diákok, mert nem volt elég takarító
Romániában már hetek óta tartanak a sztrájkok, most mégsem a pedagógusok, hanem a takarítók miatt akadtak nehézségek az egyik általános iskolában.
Romániában már hetek óta tartanak a sztrájkok, most mégsem a pedagógusok, hanem a takarítók miatt akadtak nehézségek az egyik általános iskolában.
Miniszteri rendelettel hosszabbították meg a jelentkezési időszakot, mert a tanárok és az iskolai személyzet több mint kétharmada sztrájkol Romániában.
Szeptembertől 40 iskolában vezetik be az Állami Oktatási Programot, a 2026/2027-es tanévtől viszont már az összes tanulót érinti a változás.
Béremelés helyett évi 2500 lejes (kb. 190 ezer forint) bónuszt kínál a kormány a sztrájkoló pedagógusoknak, a szakszervezetek csütörtökön adnak választ.
"Nem lenne tisztességes és helyes, hogy a kormányfőcserekor egy problémákkal megterhelt mandátumot adjon át a koalíciós partner miniszterelnöknek" –mondta tegnap, majd ma megerősítette lemondását.
A rendszerváltás óta Romániában is döcögősen halad az oktatás ügye, a rendszerszintű problémákra egyik kormány sem talált eddig hosszútávú megoldást, most azonban megszavaztak egy oktatási projektet.
Múlt héten már utcára vonultak a pedagógusok, jövő héten pedig általános sztrájkra készülnek.
A középiskolai és szakoktatási keretterv közös törzsének részeként a 2023-2024-es tanévtől kezdődően bevezetik Romániában "A zsidók története. A holokauszt" című új tantárgyat.
A könyvkiadók üzletelése helyett a tankönyvek szerzői közötti versengést akarja támogatni a román oktatási tárca - jelentette ki pénteki sajtóértekezletén Liviu Pop oktatási miniszter, aki megerősítette, hogy központosítani akarja a tankönyvkiadást.
Törvénytelen, büntethető gyakorlat az, ha az iskola szerepet vállal az osztálypénz gyűjtésében - mutatott rá Remus...
Romániában a következő tanévtől bevezetik a 11 osztályos kötelező oktatást, 2019-től pedig a PISA-felmérések...
A szerzők szerint nem minősül tankönyvnek a szeptemberben tankönyvként bemutatott, a székelység történetéről szóló...
Az ellenzék indítványának elutasításával ért véget kedden a bukaresti képviselőházban az oktatás helyzetéről...
Több mint százezerrel nőtt az iskolások száma Romániában a korábbi évekhez képest a hétfőn megkezdődött 2012-2013-as...
Nyilvánosságra hozták a romániai nyolcadikosok egységes felmérőjének eredményeit: van olyan város, ahol minden...
Hiába folytatódott szeptembertől a „tej és kifli” program a romániai általános iskolákban, több ezer diák egyelőre sem tejet, sem kiflit nem kap tízóraira – az önkormányzatok ugyanis elfelejtették kiírni a közbeszerzési pályázatot.
480 millió eurót, vagyis körülbelül 120 milliárd forintnak megfelelő összeget költött a román állam annak a kétszázezer diáknak az oktatására, aki idén érettségizett. A bukásra álló végzős középiskolások ötven százalék körüli aránya azt mutatja, hogy az összeg fele kárba veszett – írja a Ziarul Financiar.
Rekordot döntöttek a romániai érettségizők: még soha nem zártak ki annyi diákot puskázás miatt, mint idén.
A román képviselőház többszöri elnapolás után kedden végre jóváhagyta a Partiumi Keresztény Egyetem akkreditálására vonatkozó törvényt. Ez azt jelenti, hogy a döntés nyomán az eddig kizárólag a magyar állam által finanszírozott intézmény román költségvetési támogatásra is jogosult.