Kemény világ vár a tanárokra 2014-ben: tanfelügyelő, pedagóguskar, minősítés
Pedagóguskar, tanfelügyelet, minősítő eljárás és portfólió, emelkedő alapbér - összegyűjtöttük, milyen változásokra számíthatnak a pedagógusok 2014-ben.
Pedagóguskar, tanfelügyelet, minősítő eljárás és portfólió, emelkedő alapbér - összegyűjtöttük, milyen változásokra számíthatnak a pedagógusok 2014-ben.
Sokan kérdeztétek, hogy mit kell tartalmaznia a portfóliónak, amelyet a minősítési eljáráshoz kell összeállítani. Összegyűjtöttük, mit lehet tudni a tanári portfólióról.
Kik léphetnek magasabb fizetési kategóriába 2015-től? Milyen vizsgán kell átmenniük a többéves szakmai tapasztalattal és szakvizsgával rendelkező tanároknak? A legfontosabb tudnivalók.
Portfólió összeállítása és védése, óralátogatások, intézményi önértékelés - ebből áll a minősítési eljárás, amelyen a pedagógus-életpályamodell szeptember 1-jei bevezetése értelmében minden - magasabb fizetési fokozatba lépő - tanárnak át kell esnie. Lépésről lépésre az eljárásról.
A tanároknak portfóliót kell összeállítaniuk, hogy bizonyítsák, elég színvonalas-e a munkájuk.
Egyre több cég érez rá a tanárok portfóliójában rejlő üzleti lehetőségre: továbbképzéssel és e-learninggel foglalkozó cégek is kínálnak tananyagokat, sablonokat, képzéseket. Az életpályamodell bevezetése miatt ugyanis minősítő vizsgát kell tenniük azoknak a pedagógusoknak, akik magasabb fizetési kategóriába szeretnének lépni, ennek része a portfólió elkészítése is.
Lehet, hogy hamarosan a kukában landol a felsőoktatási intézményeket négy kategóriába osztó Klinghammer-féle felsőoktatási stratégia nagy része. Megnéztük, milyen portfóliót kell összeállítaniuk azoknak a tanároknak, akik magasabb fizetési kategóriába szeretnének kerülni. Cikksorozatunkban ezúttal a BME és az ELTE lágymányosi campusának közelében lévő olcsó éttermeket mutattuk be, de olvashattatok a 2014-es pontszámítási szabályokról és a kötelező közösségi munkáról is. A hét hírei és cikkei.
Portfóliót kell készíteniük azoknak a tanároknak, akik magasabb fizetési kategóriába szeretnének kerülni. A többéves tapasztalattal és szakvizsgával rendelkezők 2014. április 30-ig jelentkezhetnek minősítő vizsgára, eddig kell feltölteni a portfóliót is: megnéztük, milyen dokumentumokat kell tartalmaznia.
Nyolcadik tanévét kezdi a KPMG-BME Akadémia, a KPMG és Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem közös oktatási szervezete. A tanévnyitón a résztvevők megismerhették a 2008/2009-es tanév portfólióját és az Akadémia eddigi eredményeit is. Tavaly csaknem 300 cég, szervezet mintegy 2800 dolgozója vett rész a kurzusokon, ez mintegy 47 százalékos bővülés az előző tanévhez képest.
Évi 140.000 Euró, azaz közel 34 millió forint. Ennyit fordít Magyarország az Európai Unió tagállamai közötti munkavállalást és a tanulmányi célú mobilitást támogató egységes dokumentum rendszer népszerűsítésére. Ennek is köszönhető, hogy az Európai Bizottság idei felmérése alapján bombasikernek minősítették az Európai Parlament által 2005. január 1-én bevezetett Europass keretrendszert. Sok hűhó semmiért, vagy tényleg ebben rejlik szaktudásunk külföldi elismerésének titka?