Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A kőbányai Széchenyi István Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában tizenkét tanár döntött úgy, hogy nem veszi fel a munkát. Nagyon sok szülő támogatja őket, az egész iskolában 57 diák volt.
Két budapesti iskolában is polgári engedetlenségi akcióba kezdtek csütörtök reggel pedagógusok. Az egyik kőbányai általános iskolában tizenketten döntöttek úgy, hogy csütörtökön nem tartják meg az óráikat.
A köznevelésért felelős államtitkár levelében arra kéri a tanári szakszervezetek vezetőit, hogy ne támogassák a polgári engedetlenségi mozgalmakat, mert törvénytelen, de kitért a diákok értékrendjére is.
Ha szeptember 2-ig nem kapnak érdemi ajánlatot a kormánytól, a tanév második hetétől újra polgári engedetlenségi akciók lehetnek az iskolákban - ígéri a Tanítanék Mozgalom, amely a tavaszinál "erősebb, hosszabb, jelentősebb" megmozdulásokra biztatja a siralmas fizetések és a tanárhiány miatt egyre nehezebb helyzetben lévő pedagógusokat.
A budaörsi Illyés- és a fővárosi Kölcsey-gimnázium után a monori tankerület egyik általános iskolájának több pedagógusa is azt fontolgatja, hogy csatlakozik a szeptembertől tervezett polgári engedetlenségi akcióhoz.
A budapesti Kölcsey-gimnázium huszonnégy tanára csatlakozott a budaörsi Illyés Gyula Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum polgári engedetlenségi akciót fontolgató pedagógusaihoz.
Kedden is folytatódott a pedagógusok tiltakozása, bár a sztrájkot több iskolában polgári engedetlenségi akció váltotta fel. Az akció így is komoly anyagi terhet jelent a munkabeszüntetést vállaló pedagógusoknak, egyikük azt írta, álságosnak tartja, hogy a kormány a háborúra hivatkozva kéri őket a sztrájk beszüntetésére.
Kedden is polgári engedetlenségi akcióba kezdett Simkó Edit, aki a szombati, Kossuth téri pedagógustüntetésen is beszédet mondott. A pedagógus a Facebookon közzétett levélben elmagyarázza, miért álságos az a hivatkozási alap, amellyel a kormány próbálja elhallgattatni a tiltakozó pedagógusokat, és miért kellene azonnal folytatni a tárgyalásokat.
Április elejéig felfüggesztik a sztrájkot a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumban, de továbbra is tiltakoznak majd, méghozzá „gördülő polgári engedetlenséggel”: naponta egy tanár megtagadja a munka felvételét.
A szegedi Gedói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tantestületének többsége polgári engedetlenségi akciót indított, huszonkilencen nem vették fel a munkát hétfő délelőtt.
A leendő tanárok az Emberi Erőforrások Minisztériumának Akadémia utcai épülete előtt demonstrálnak. Az egyik felszólaló azt mondta, változtatni kell, mert az iskolákban kimerült, sőt kiégett tanárokat látnak.