Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Körülbelül 1300 nyugdíj előtt álló pedagógust kell visszamenőleg, 2017 januárjától besorolni a pedagógus II kategóriába az Alkotmánybíróság döntése miatt.
Megsemmisítette a pedagógusminősítésről szóló rendelet egy részét az Alkotmánybíróság, átnevezik az egyik budapesti egyetemet, változik a szakgimnáziumi érettségi - ezek voltak a hét oktatási hírei.
A 2018-as minősítésre jelentkező pedagógusok nagy része még nem kezdte el a portfólió feltöltését, ezért az Oktatási Hivatal emlékeztető e-mailt küldött nekik. Sőt nemcsak nekik, hanem az érintett tanárok, tanítók igazgatójának is.
„A hivatásuk iránt elkötelezett, karizmatikus tanáregyéniségek mélyen megalázónak tartják ezt a procedúrát” – mondta a pedagógusminősítés rendszeréről Marton Lívia tankönyvszerző, angoltanár, aki az Eduline-nak adott interjúban arról is beszélt, mitől éreznék jól magukat a pedagógusok az iskolákban, és miért igaz a tanári portfóliókra, hogy „a papír mindent elbír”.
Zaklatással vádolják az ELTE egyik oktatóját, fontos felvételi dokumentumot kaptak kézbe a jelentkezők, a jövőben adómentes lesz több ösztöndíj - ezek voltak a hét hírei.
Teljesen átalakítanák a pedagógusminősítést, vitáznának a kilenc évfolyamos iskola bevezetéséről, ingyenessé tennék az első diploma megszerzését - többek között erről beszélt az Eduline-nak adott interjúban Szabó Szabolcs, az Együtt országgyűlési képviselője, aki szerint a tanári fizetést nem a „ledolgozott” évek száma alapján kellene meghatározni, a tanárok munkájának minősítését részben a diákok véleményére kellene alapozni.
"Mit ér bármilyen adminisztratív ellenőrzés, ha közben a "bármilyen szakos" és "képesítés nélküli" pedagógusokat is lasszóval kell fogni?" - teszi fel a kérdést a Facebookon a Független Tanerők Hangja.
November 25-ig tölthetik fel portfóliójukat azok a pedagógusok, akik jelentkeztek a 2018-as minősítési eljárásra, és pedagógus I vagy II, esetleg mesterpedagógus vagy kutatótanár fokozatba lépnének.
Harmincötezer pedagógusnak lenne lehetősége arra, hogy részt vegyen az idén a minősítési eljárásban és így jövőre magasabb fizetési kategóriába lépjen, ám csak 13 423-an pályáztak - írta a Magyar Hírlap szombati számában.
A Pedagógus I. és II. fokozat megszerzésére irányuló minősítési eljárások 2014 és 2016 között zajlottak, összesen 39 924 pedagógus tett minősítő vizsgát, és a vizsgák 91 százaléka sikeres volt - írja a Magyar Hírlap csütörtöki számában Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára tájékoztatására hivatkozva.
Március végéig jelentkezhetnek a pedagógusok a 2018-as minősítési eljárásra - hogy könnyebb legyen a dolguk, összegyűjtöttük a legfontosabb információkat.
Március végéig jelentkezhetnek a 2018-as minősítési eljárásra a pedagógusok. A "gyakornok" fokozatba sorolt pályakezdők egy részének nincs választási lehetősége: vizsgázni kell.
Kik léphetnek át 2018-ban a "pedagógus II" kategóriába? Hogyan kell jelentkezni a minősítési eljárásra, és meddig kell elkészíteni a portfóliót? Utánajártunk.
Megjelent az emberi erőforrások miniszterének határozata a 2018-as pedagógusminősítési keretszámokról - most kiderül, hányan léphetnek magasabb fizetési kategóriába.
A Pedagógusok Szakszervezete kezdeményezi a kormánynál a sztrájkbizottság azonnali összehívását a pedagógusok előmeneteli rendszere, különösen a nyugdíj előtt álló pedagógusok minősítése és béremelése ügyében.