Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az Országgyűlés mai, várhatóan idei utolsó előtti ülésén szavaz a jövő évi költségvetésről és a vasárnapi pihenőnap bevezetéséről. Az is eldől, emelkedni fognak-e a minimálbérrel együtt a pedagógusfizetések.
Szúrópróbaszerű drogtesztet vezetne be a Fidesz, a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) elégedett a felsőoktatási stratégiával, a Nemzeti Pedagóguskar pedig nyílt levélben kéri a kormányfőt és a szaktárca illetékeseit, hogy továbbra is a minimálbérhez kössék a pedagógusbéreket. Ezek voltak a hét hírei.
Továbbra is kössék a minimálbérhez a pedagógusbéreket - egyebek mellett erre kérik Orbán Viktort, a szaktárca illetékeseit és a parlamenti pártok frakcióvezetőit nyílt levélben a Nemzeti Pedagóguskar (NPK) elnöke és tizenhárom neves gimnázium igazgatója.
Az elmúlt négy és fél évben a pedagógusok kapták a legnagyobb béremelést az államtól, mivel ők szolgálják a nemzet hosszú távú tudását – jelentette ki Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériuma államtitkára az M1 Ma reggel című pénteki műsorában. Rétvári szerint az oktatásra jövőre az ideinél több pénz jut.
Emelt fizetés érkezik a pedagógusok bankszámlájára október első napjaiban - de ki jár igazán jól a tavaly beígért fizetésemelés második ütemével? És ki az, aki 400-500 forintos béremeléssel kénytelen beérni? Kiszámoltuk.
Több évfolyamon kell az új tantervek alapján tanítani, indul a tanfelügyelet, megalakult a pedagóguskar, és emelkedik a fizetés. Összegyűjtöttük a következő tanév legfontosabb, a tanárokat érintő változásait.
Az elmúlt négy esztendőben a kormány nem csupán szavakkal, hanem valódi tettekkel is bizonyította, hogy a pedagógusok munkáját fontosnak tartja - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma a pedagógusnap alkalmából vasárnap.
Mennyivel nő 2014. szeptember 1-jétől a tanárok bére? Milyen emelésre számíthatnak a pedagógusok 2016-ban és 2017-ben? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Körülbelül ezren vettek részt szombaton az "Őszi nagytakarítás az oktatásban" nevű tüntetésen, amelyet a Hívatlanul Hálózat szervezett többek között az iskolák államosítása, az iskolarendőrség bevezetése, a kényszernyugdíjazás és a központi tanterv ellen tiltakozva. A megmozdulás vége után a Hallgatói Hálózat vezetésével körülbelül százan a Lánchídhoz vonultak, majd feloszlottak.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) szerint szemfényvesztés a szeptember 1-jén életbe lépett életpályamodell, ezért csatlakoznak a tanárok és szülők által szervezett szombati tüntetéshez. A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) úgy gondolja: egyedül a tanároknak köszönhető, hogy a kapkodva bevezetett köznevelési törvény ellenére tovább folyik az oktatás.
Szeptember 1-jén bevezették a pedagógus-életpályamodellt: a tanárok kötött munkaideje 22-ről 32 órára nőtt. Bár alapbérük átlagosan 34 százalékkal emelkedett, a túlóra- és helyettesítési díjat, illetve több pótlékot kivezettek: van, akinek több tízezer forinttal csökkent a fizetése. Olvasói kommentekből és facebookos posztokból, hozzászólásokból válogattunk.